فهرست
جلسه بی‌نتیجه؛ جدایی کی‌روش جدی شد
جلسه بی‌نتیجه؛ جدایی کی‌روش جدی شد

جلسه بی‌نتیجه؛ جدایی کی‌روش جدی شد

آی اسپورت - امروز (جمعه) جلسه‌ای میان مهدی تاج و کارلوس کی‌روش در خصوص موضوع ادامه همکاری و تمدید قرارداد سرمربی تیم ملی فوتبال و اردوهای پیش‌رو برگزار شد. کی‌روش تاکنون قرارداد جدیدی با فدراسیون ایران امضا نکرده و بدون قرارداد اردوی اول تیم ملی را برگزار کرد و در بازی دوستانه با ازبکستان روی نیمکت حضور داشت. این در شرایطی است که فدراسیون فوتبال از مدت‌ها پیش تلاش کرده قرارداد او را تمدید کند اما هنوز این اتفاق رخ نداده است.

در جلسه امروز،‌ کی‌روش تأکید کرد که ایران را دوست دارد و به خاطر علاقه به ایران و احترام به تلاش‌های رئیس فدراسیون فوتبال برای تمدید قرارداد او، دوست دارد کارش را در تیم ملی ادامه دهد. او گفته که شاهد تلاش‌های رئیس فدراسیون برای تامین هزینه‌ها و امکانات برای تیم ملی بوده اما با این حال از تاج درخواست کرد که تاریخی برای پرداخت مبلغ طلب خود و دستیارانش مشخص شود و فدراسیون بگوید در فلان تاریخ، پول آنها را می‌دهد. کی‌روش به تاج گفته که با وجود علاقه به ادامه حضور در ایران، در صورت نامشخص بودن شرایط مالی نمی‌تواند به کارش ادامه دهد. این مربی پرتغالی هنوز بخشی از قرارداد قبلی خود را دریافت نکرده است و به همین دلیل در جلسه امروز گفت که در صورت مشخص نشدن زمان پرداخت پولش در چند روز آینده دیگر نمی‌تواند به کارش در ایران ادامه دهد.

این در شرایطی است که تاج پیش‌تر گفته بود فدراسیون فوتبال چند بار تلاش کرده که مبلغ قرارداد کی‌روش و دستیارانش را به حساب سرمربی تیم ملی واریز کند که هر بار به خاطر تحریم‌ها و مشکلات تبادل پول بین بانک‌های ایران و اروپا،‌ در این امر ناموفق مانده است. رئیس فدراسیون امروز به کی‌روش اطمینان داد که تمام تلاشش را برای تهیه پول به کار خواهد بست و گفت که تلاش می‌کند به زودی این کار نهایی شود.

مشکلی که اما در این میان وجود دارد این است که بانک مرکزی به ورزش، ارز دولتی پرداخت نمی‌کند و فدراسیون فوتبال برای پرداخت پول کی‌روش و دستیاران او باید از بازار آزاد ارز تهیه کند که این موضوع با توجه به مشکلات اقتصادی و کمبود منابع فدراسیون فوتبال کاری بسیار دشوار و سخت و تا حدود زیادی نشدنی است. به همین دلیل فدراسیون‌نشینان برای تمدید قرارداد کی‌روش و پرداخت مبلغ قرارداد او، با مشکل جدی مواجه هستند و ممکن است پس‌لرزه‌های بحران ارزی کشور، گریبان‌ فوتبال و تیم ملی را بگیرد و در نهایت کار به جدایی کی‌روش کشیده شود.

به نظر می‌رسد نه تنها فوتبال بلکه تمام رشته‌های ورزشی برای بالا رفتن نشاط عمومی در جلسه باید از ارز دولتی بهره‌مند شوند. در چند روز گذشته اعزام چند تیم در رشته‌های مختلف به دلیل مشکلات ارزی لغو شده و حال این شرایط گریبان فدراسیون فوتبال را در آستانه جام ملت‌های آسیا که قرار است دی ماه سال جاری در امارات برگزار شود؛ گرفته است. باید دید فدراسیون فوتبال در نهایت می‌تواند با تهیه ارز دولتی پول کی‌روش و همکاران او را پرداخت کند یا اینکه اخبار ناامید کننده از جلسه امروز، در نهایت سرنوشت دیگری را برای فوتبال ایران رقم خواهد زد.

نود

۵ ۹  
آی اسپورت
2018-09-14 16:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۹ نظر
پدرام
جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷، ۱۷:۱۰
چرا باید ارز دولتی بدن؟
به دارو ارز دولتی تعلق می گیره که به کیروش بخواد تعلق بگیره؟
این آقا که ایران رو دوست داره، دستمزدش رو کم کنه
رضا
جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷، ۱۷:۱۷
برای بالا رفتن نشاط عمومی.... ملت رو با چی میخوان خر کنن...با فوتبال... ریدن تو مملکت ملت تو مخارج روزانه موندن دنبال چه نشاطی هستن... 321
علی
جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷، ۱۷:۴۴
پس این میلیون میلیون دلار که تیم استقلال به بازیکنان خارجی شاکی خود می دهد چگونه به حساب آنها واریز می شود؟
علی
جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷، ۱۷:۴۴
پس این میلیون میلیون دلار که تیم استقلال به بازیکنان خارجی شاکی خود می دهد چگونه به حساب آنها واریز می شود؟
***
جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷، ۱۹:۱۹
تاکید میکنم کیروش هیییییییچ جا نمیره؛ هیچ کجای دنیا نمیتونه با همچین کارنامه ای این دستمزد رو بگیره به اضافه اختیاراتی بی حدی که بهش دادن. مستر ده درصد پاداش صعود به جام جهانی رو به جیب زده! فقط سرکیسه رو بیشتر واسش شل کنید حق و حقوق بیشتری هم بهش بدین با کله تمدید میکنه یادتون نره کیروش به عشق ایران پیشنهادات مصر،ژاپن، مکزیک و ... رد کرد!!!!!!!!!!!!!!!!!
آرش6
جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷، ۲۰:۳۵
به خدا کیروش حاضره بدون پول هم واسه ایران مربیگری کنه کجای دنیا این رو میخواند ؟؟کجاموفق بوده ؟؟یه تشتک هم نیاورده

واسه ایران باز حلوا حلواش میکنند - هنر این نیست 11نفر رو بندازی دفاع بزنند زیرش
محمد
جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷، ۲۱:۴۴
نشاط اجتماعی میخواید کیروش رو بندازید بیرون ببینید چطور 90درصد پرسپولیسیها و 50در صد استقلالیها خوشحال میشند

....
جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷، ۲۲:۰۲
اسپانیا انچنان باد کرواسی و دالیچ و برانکو و شاگرد ممتازش مودریچ را خالی کرد که خربین با پرسپولیس نکرد
۵
من یک پرسپولیسیم
شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷، ۰۹:۰۶
به آرش 6
کم فلان شمسو بخور الدنگ
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر