فهرست
بازگشت پادشاه
بازگشت پادشاه

بازگشت پادشاه

آی اسپورت - این نوشته به راستی در ستایش ابر قهرمانی در دنیای واقعی است. ابر قهرمانی که یکبار ماموریت خود را به سرانجام رساند. شاید مردمان اوهایو بیش از آن که نفرت خود از او را به یاد داشته باشند غرور و افتخار را از قهرمان‌شان به یاد دارند که‌ پس از برگشتن او به ‌اوهایو بارها تکرار شد و کسی که آنها گدای حلقه می‌نامیدند و پیراهنش را آتش میزدند و زیر پا لگد می‌کردند؛ امروز به اسطوره و افسانه‌ای بی بدیل در این ایالت تبدیل شده است. کسی که پس از بازگشت به خانه فقط یک هدف داشت قهرمانی تیمش در NBA که پس از دوسال به این هدف خود رسید و با بازگشتی شکوهمند قهرمانی را از آن خود و تیمش کرد و ایالت اوهایو را غرق شادی و غرور کرد. در بازی که سری را سه بر یک از جنگجوهای واریز عقب بود و کاری کرد با تیمش که تاریخ به خود ندیده بود. او از مرگ به زندگی بازگشت و به رستگاری رسید و مارا یاد جمله معروف تیم رابینز در فیلم رستگاری در شاوشنک انداخت که به دوست خود گفت: «برای زنگی تلاش کن یا به پیشواز مرگ برو....»

زمانی که کلیوند در نیم فصل جوان گرایی کرد کسی فکر‌نمی‌کرد‌ آن‌ها در کنفرانس شرق به قهرمانی دست پیدا کنند اما همه می‌دانستند رهبری بزرگ و افسانه‌ای رهبری این تیم را در زمین بر عهده دارد و آن رهبر کسی جز لبرون جمیز نبود. لبرون که با چکش خود درون سبد به دنبال راهی برای رسیدن به فینال بود که خیلی‌ها غیر ممکن می‌دانستند همانطور که مورگان فریمن به تیم رابینز می‌گوید کندن تونل با چکش کوچکی که او برایش آورده است ششصد سال طول می‌کشد‌ و غیر ممکن است. اما او هرروز تلاش کرد و پس از بیست سال غیر ممکن را ممکن کرد و با حفر تونل راهی به بیرون یافت و فرار کرد.

لبرون و تیمش مقابل ایندیانا به سختی در بازی آخر به پیروزی دست یافتند. عملکرد لبرون در این بازی نشان داد که او تکیه گاهی مناسب برای جوانان تیم است او که‌ ‌با به دست اوردن ۲۴۱ امتیاز و دادن ۷۰ پاس گل و به ثبت رساندن ۵۴ ریباند باعث پیروزی تیمش مقابل تیمی شد که به‌ گفته کارشناسان از کلیولند شایسته‌تر بود ولی این پادشاه بود که تیمش را به مرحله بعد و بازی مقابل تورنتو رساند.

لبرون به‌همراه هم‌تیمی‌هایش رپتورز را جارو کردند و وزیر پادشاه هم به کمک‌ او آمد‌ و درخشش را آغاز کرد. آن‌ها به فینال کنفرانس شرق رسیدند تا در برابر بهترین تیم فصل عادی کنفرانس شرق بازی کنند تیمی که اگرچه کایری اروینگ جادوگر و گوردون هیوارد را به‌علت مصدومیت در اختیار نداشت اما نابغه‌ای جوان را روی نیمکت به ‌نام برد‌ استیونز داشت که هدایت این تیم را بر عهده داشت. فینال تبدیل به جنگی تمام عیار شد.

فینال: در بازی اول و دوم طبق انتظار این بوستون بود که پیروز شد اما دو بازی دیگر به نفع یاران پادشاه در کویکن اونز ارنا به پایان رسید اما بازی پنجم در تی دی گاردن بوستون به سود بوستونی‌ها تمام شد. بازی‌ای که همگان خستگی را در بازی و چشمان لبرون حس کردند و او بازی ضعیف و کم فروغی داشت و سری‌۳-۲ شد تا بازی ششم به بازی مرگ و‌زندگی تبدیل شود.

بازی ششم: ۵ دقیقه از شروع بازی ششم نگذشته بود که کوین لاو با جیسون تیتوم بازیکن سال اولی بوستون سر به سر شد و اوهایو وزیر وفادار و با تدبیر خود را از دست داد تا پادشاه به‌ تنهایی سکان هدایت تیمش را به عهده بگیرد و او نیز با بازی شگفت انگیز خود در نیمه اول به طوری که در ۲۴ دقیقه ۲۵ امتیاز به دست اورد و در انتها نیز با کسب ۴۶ امتیاز ناجی تیمش در این بازی بود.

با  تلاش و درخشش او و دفاع هم‌تیمی‌هایش از سبد همه چیز برابر شد و کلیولند در خانه احیا شد تا همه چیز به بازی آخر موکول شود.

Win or go home: در بازی آخر در تی دی گاردن پادشاه بدون وزیر باید اولین شکست بوستون در خانه در پلی‌آف را رقم‌ می‌زد تا به رستگاری برسد. بازی با برتری بوستون اغاز شد و ادامه داشت تا اینکه فینال 2016 NBA تکرار شد. جایی که ایگودالا توپ را از لبرون گرفت و به سمت سبد کلیولند رفت تا حکم قهرمانی گلدن استیت واریرز را امضا کند؛ اما سوپرمن از پشت توپش را بلاک کرد تا ورزشگاه اوراکل ارنا باخت را حس کند اتفاقی که در نهایت افتاد و کلیولند قهرمان شد.

این بار تی دی گاردن، پاس اشتباه لبرون به تری روزیر گارد بوستون. او رفت به سمت حلقه تا گردن سبد کلیولند را با یک «اسلم دان» هواداران خودی بشکاند اما لبران سریع‌تر از فلش خود را به سبد رساند و از جلوی صورت روزیر توپ را بلاک کرد و هواداران بوستون وقتی نگاه غرورآمیز لبرون را در چشمان خود دیدند به پادشاه NBA ایمان آوردند و در انتها تیم خود را شکست خورده دیدند تا لبرون با کلیولند برای چهارمین بار پیاپی به فینال NBA برسد و خود نیز هشتمین بار ‌پیاپی فینال را تجربه کند. فینالی که رسیدن به آن در این فصل غیر‌ممکن به نظر م‌یرسید اما با وجود لبرون ممکن شد.

 

سپند مقدم

۲۴    
آی اسپورت
2018-05-29 11:12:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر