فهرست
آی‌سَن، هشت‌ساله، غیرمجاز از اردبیل؛ به جرم دختر بودن
آی‌سَن، هشت‌ساله، غیرمجاز از اردبیل؛ به جرم دختر بودن

آی‌سَن، هشت‌ساله، غیرمجاز از اردبیل؛ به جرم دختر بودن

آی‌اسپورت- در حاشیه رقابت‌های وزنه‌بردای جام فجر، امروز در اهواز ماجرایی رخ داد که به شدت خبرساز شد. آی‌سَن ادیب دختر ۸ ساله وزنه‌بردار که به دعوت رسمی فدراسیون وزنه‌برداری از اردبیل به اهواز رفته بود تا روی صحنه برود، با ممانعت حراست شرکت نفت نتوانست در سالن امام رضای شهرک نفت وزنه بزند.

در تصاویر منتشر شده از این رخ‌داد علی مرادی رئیس فدراسیون در حال دل‌جویی از این دختر است که به شدت متاثر شده و گریه می‌کند. مشخص نیست بر اساس چه حکمی و با چه اختیار قانونی حراست یک مجموعه که سالن رقابت را در اختیار فدراسیون گذاشته تا این اندازه اجازه دخالت در امور را دارد. در حاشیه‌ای دیگر همین حراست مانع ورود زنان هیئت برگزاری رقابت‌ها به سالن شده بود؛ البته در نهایت و با پافشاری خانم اورسولا پاپاندرئا، نایب رییس فدراسیون جهانی حراست کوتاه آمد و اجازه ورود زنان را صادر کرد. پاپاندرئا گفته بود که اگر اجازه حضور زنان ایرانی صادر نشود او هم وارد سالن نخواهد شد.

 

 

از عصر امروز که خبر این دو برخورد حراست شرکت نفت در شبکه‌های اجتماعی پیچید واکنش‌های فراوانی گرفت اغلب در ابراز هم‌دردی با دختر کوچکی که با آرزو و امید سفری طولانی را برای نمایش توانایی‌هایش طی کرده بود. کاربران با انتشار و بازنشر ویدئوهایی از تمرین‌های آی‌سن زیر نظر عزیز علی‌حسینی، پدر سعید علی‌‌حسینی قهرمان جهان، و با هشتگ #آیسان_ادیب درباره این موضوع بحث کردند. از جمله عموی آی‌سن هم شرحی بر این ماجرا نوشت.

 

 

 

ظاهرا تنها «خیریت» این اقدام حراست، مطرح شدن بیش از پیش این پدیده وزنه‌برداری و البته جام بی‌سر و صدای فجر بود.

۱۷ ۶  
آی اسپورت
2018-03-10 00:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
ميلاد
شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶، ۰۰:۵۶
كلا يك عده كوچك در كشور دچار اختلال روحي رواني و جنسي هستند. وگرنه چرا يك دختر ٨ ساله نبايد وارد يك سالن بشه.
ساشا
شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶، ۰۱:۱۱
ما تابستون دو مسابقات والیبال آسیایی رو در اردبیل برگزار کردیم که نصف صندلی ها سهم بانوان بود ، بانوان هم اومدند تیم ایران رو تشویق کردند ومشکلی هم پیش نیومد کسی هم منقلب نشد. شاید تو اونجا احتمال منقلب شدن بچه ی 8 سال بود که اجازه ورود ندادند.!!!!!!!!!!!
خوزستان- اهواز
شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶، ۰۸:۲۶
دوست عزیز اینجا یا هرجای دیگه ی ایران کسی منقلب نمیشه ، تو کشور ما یه عده ی خیلی کمی کلا مستعد منقلب شدنن ، فرقی هم نداره با چی و با کی!
متاسفانه همین عده ی کم قدرت و نفوذ بسیار و صدای بلندی دارن.
من از طرف تمامی مردم اهواز از این دختر 8 ساله معذرت میخوام و واقعا از این اتفاق متاسفم و اگه این کامنتو بخونه بهش میگم : با قدرت به راهت ادامه بده مطمئن باش یه روزی به اهواز برمیگردی ،روی سن میری و وزنه میزنی! نزار آدم های کوچک رویاهای بزرگ تورو ازت بگیرن.
۷
مارال
شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶، ۰۱:۵۱
# تاسف
Ali
شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶، ۰۴:۳۵
باعث تاسف است . اشک این دختر 8 ساله را ببینید
محسن
شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶، ۰۷:۴۰
به بهانه مبارزه با داعش و تحجر ، میلیاردها دلار از سرمایه های این سرزمین و نیز خون های جوانانش در سرزمینی دیگر به هدر رفت غافل ازینکه جنگیدن با تحجر و دکان داری دین را باید از وطن خود آغاز میکردیم . مایه خنده جهانیان شده اند و حق طبیعی نیمی از افراد جامعه که همانا گام برداشتن در راه تندرستی است را به راحتی از بین برده اند. تف بر شما با عقاید سست اتان و خانه عنکبوتتان که با وزنه زدن کودکی ۸ ساله ویران میشود . لعنت ابدی خدا بر شما
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر