فهرست
تکرار کابوس عراق و  پنالتی‌ها/ دست ما به جام نرسید
تکرار کابوس عراق و پنالتی‌ها/ دست ما به جام نرسید

تکرار کابوس عراق و پنالتی‌ها/ دست ما به جام نرسید

آی اسپورت- نایب قهرمانی تیم ملی نوجوانان ایران به شکلی تلخ رقم خورد. باز هم پای تیم ملی عراق در میان بود و باز هم ضربات منحوس پنالتی که شگفتی‌آفرینی را از چنگ یوزهای نوجوان ایران درآورد. تیم ملی نوجوانان در این دوره عملکرد بسیار خوبی داشت. توانست سهمیه جام‌جهانی را به دست بیاورد و راهی فینال شود و تنها یک جام قهرمانی می‌توانست پایان بندی خوبی برای این بازی‌های خوب باشد که این اتفاق نیفتاد. اگرچه نایب قهرمانی هم افتخار کمی برای چمنیان و شاگردانش نبود. تیم نوجوانان فوتبال ایران که بازی قبل توانسته بود کره شمالی را در ضربات پنالتی مغلوب کند این بار در همین ضربات بازی را به عراق واگذار کرد.

البته حریف شاگردان چمنیان خیلی هم حریف دست و پا بسته‌ای نبود. ایران در ورزشگاه جواهر لعل نهرو مقابل عراقی قرار گرفت که برای رسیدن به فینال ژاپن را با حساب چهار بر دو شکست داده و یکی از مدعیان اصلی قهرمانی بود. ایران در این بازی هم روند خوبش را ادامه داد و در سه بازی دور حذفی تنها یک بار دروازه‌اش باز شد.

تیم ملی نوجوانان ایران در این مسیر نتایج زیر را بدست آورد:

ایران ۳ – ۲ عربستان

ایران یک – یک امارات

ایران ۳ – صفر هند

تیم ملی ایران سپس در مرحله حذفی این نتایج را به دست آورد و در نهایت راهی بازی فینال شد.

ایران ۵ – صفر ویتنام

ایران ۱(۶) – (۵) ۱ کره شمالی

 ایران پیش از این یک بار در سال ۲۰۰۸ با هدایت علی دوستی مهر و با حضور بازیکنانی نظیر پیام صادقیان، امید عالیشاه، کاوه رضایی، علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی و ... قهرمان این مسابقات شده است.

این نتایج در حالی در این دوره رقم خورده که 2 سال پیش ایران نمایش خوبی در این مسابقات نداشت و حتی سهمیه جام جهانی را هم کسب نکرد. تیم فعلی که متشکل از ۲۳ بازیکن است، حاصل زحمات 2 ساله حمید علیدوستی، سرمربی سابق ایران، عباس چمنیان سرمربی فعلی ایران و تمامی مربیان پایه کشور است که این بازیکن ها را از نقاط مختلف ایران کشف کرده‌اند.

۱ ۱  
آی اسپورت
2016-10-02 18:49:00
نظر دهید

۱ نظر
فرهاد
يكشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵، ۲۰:۱۷
حقيقتاً من بازى هاى قبلى نوجوانان ايران رو نديدم ولى در مسابقه امروز و در برابر عراق اشكار تيم عراق تيم برتر ميدان بود و با كارهاى گروهى مكرراً حملات متوالى روى دروازه ما طراحى نموده و دوبار نيز تير دروازه مانع گل خوردنمان شد متاسفانه در بازى امروز تيم نوجوانان ما اصلاً نمايش خوبى نداشته و مدافعين تيم صرفاً با دفع حملات عراق در غالب موارد زير توپ كشيده و با شوتهاى بلند صرفاً توپ را از زمين خودى دور و عملاً تحويل حريف مى نمودند دريغ و افسوس از بازيسازى از خط دفاع خودى به نحوى كه عملاً خطّ ميانى ايران از جريان بازى خارج شده و اساساً شاهد كارهاى تركيبى و كار گروهى از تيم ايران نبوديم اصولاً هيچ تاكتيكى در تيم ما مشهود نبود غير از دفع توپ و شوتهاى بلند و مستقيم دقيقاً برخلاف تيم حريف كه مبتنى بر بازيسازى و پاس هاى متوالى از تمام نقاط زمين ابتكار بازى را در اختيار داشتند.واقعاً در تيم ما خبرى از پاس هاى تك ضرب و متوالى نبود
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر