فهرست
صعود به شرط پیروزی بر «الشرطه»
صعود به شرط پیروزی بر «الشرطه»

صعود به شرط پیروزی بر «الشرطه»

آی اسپورت - مسابقات عجیب‌ترین گروه این فصل لیگ قهرمانان آسیا امروز در شرایطی پیگیری می‌شود که استقلال بعد از یک هفته اقامت و تمرین و بدون بازی، امشب به زمین می‌رود تا سرنوشت سازترین بازی‌اش در این گروه را انجام بدهد. حریف امروز استقلال تیم الشرطه عراق است. همان تیمی که در بازی رفت موفق شد با تساوی یک بر یک استقلال را متوقف کند. گروه استقلال را از این جهت عجیب ترین گروه مسابقات می دانند که قبل از شروع مجدد مسابقات، تیم الوحده امارات به دلیل آنچه که ابتلای چند بازیکنش به کرونا عنوان کرد از شرکت در ادامه مسابقات انصراف داد و حالا در این گروه فقط سه تیم حضور دارند. این اتفاق در حالی رخ داد که تیمی مثل الهلال در گروه شهرخودرو حضور دارد بیش از 10 بازیکن مبتلا به کرونا دارد اما نه تنها انصراف نداده بلکه همچنان پرقدرت در مسابقات شرکت می‌کند و در همین شرایط هم فعلا تیم اول گروهش است. ضمن این که الوحده تنها تیم اماراتی بود که از شرکت در مسابقات انصراف داد و تیم‌های دیگر اماراتی مثل العین، الشارجه و شباب الاهلی در مسابقات حضور دارند. در هر حال انصراف الوحده AFC را برای برنامه ریزی مسابقات این گروه به زحمت انداخت. حالا اما فقط دو بازی از مسابقات این گروه باقی مانده است. یکی امشب بین استقلال و الشرطه برگزار می شود و مسابقه بعدی بین استقلال و الاهلی عربستان است که روز چهارشنبه همین هفته برگزار خواهد شد.

 

 

کناره گیری الوحده به نفع استقلال

این که تیم الوحده از مسابقات کناره گیری کرد اتفاقی بود که به سود همه تیمهای این گروه و به ویژه استقلال تمام شد. البته الشرطه هم کم سود نبرد. در مجموع این که از یک گروه سه تیمی دو تیم صعود خواهند کرد باعث می شود شانس همه تیمهای گروه برای صعود بیش از قبل شود. الوحده قبل از کناره گیری از مسابقات و در زمستان سال گذشته با الاهلی مساوی کرده بود و الشرطه را با یک گل شکست داده بود. اما با کنار رفتن الوحده همه نتایج این تیم از جدول مسابقات پاک شد و این شانس بزرگی برای الشرطه بود. خوش شانسی استقلال هم این بود که در همان ابتدای از سرگیری مسابقات باید دو بار متوالی در تاریخ‌هایی که از قبل تعیین شده بود با الوحده بازی می‌کرد. اما انصراف الوحده باعث شد استقلال یک هفته استراحت کند و بعد از آن وارد مسابقات شود. حالا استقلال با تیمی بازی می کند که بر خلاف استقلال، دو بازی متوالی سخت و سنگین انجام داده است. کادر فنی آبی‌ها هم در این مدت هر دو بازی الشرطه را زیر نظر گرفته و آنالیز کرده‌اند و از حریف عراقی شناخت خوبی دارند. استقلالی‌ها اما نه تنها احساس خستگی ندارند بلکه برای حریف هم ناشناخته به نظر می‌رسند.

 

پیروزی بر الشرطه یعنی صعود!

استقلال در زمستان سال گذشته دو بازی آسیایی انجام داده بود. این تیم ابتدا مقابل الشرطه با تساوی یک بر یک متوقف شد و سپس در مسابقه‌ای که اشتباهات داوری زیادی داشت با نتیجه دو بر یک مغلوب الاهلی عربستان شد. بعد از مسابقات به دلیل شیوع کرونا تعطیل شد. پس از شروع مجدد مسابقات الشرطه عراق در دو بازی متوالی مقابل الاهلی عربستان قرار گرفت. بازی رفت دو تیم با برتری یک بر صفر الاهلی تمام شد اما در بازی برگشت تیم عراقی جبران کرد و با نتیجه دو بر یک الاهلی را شکست داد. الان وضعیت جدول این گروه به این ترتیب است. الاهلی با 6 امتیاز از 3 بازی اول است و صعودش را به مرحله بعد قطعی کرده. فقط ممکن است تیم دو گروه گروه شود. الشرطه با 4 امتیاز از 3 بازی دوم است و استقلال با یک امتیاز از دو بازی سوم. بعد از مسابقه امشب، بازی‌های الشرطه در مرحله گروهی تمام می‌شود اما یک بازی بین استقلال و الاهلی باقی می‌ماند. اما بازی امشب از این جهت مهم است که استقلال با پیروزی در آن می تواند صعود خودش به مرحله بعد را قطعی کند! استقلال اگر امشب الشرطه را ببرد با این تیم هم امتیاز می‌شود اما طبق قوانین، در شرایطی که امتیازات دو تیم برابر باشد، تیمی که در بازیهای رودررو نتیجه بهتری گرفته در جدول بالاتر قرار می گیرد. بازی رفت دو تیم که مساوی شده، پس اگر استقلال امشب پیروز شود صعودش را قطعی می‌کند و بازی آخرش مقابل الاهلی برای تعیین تیم صدرنشین اهمیت پیدا می‌کند. اما اگر الشرطه بازی را ببرد صعود خواهد کرد و استقلال حذف می‌شود. اگر بازی امشب مساوی تمام شود الشرطه 5 امتیازی می شود و استقلال دو امتیازی. در این صورت استقلال باید در بازی آخر الاهلی را شکست بدهد تا به امتیاز 5 برسد. در چنین شرایطی الاهلی به عنوان تیم اول صعود می کند و تفاضل گل بهتر تیم دوم گروه را مشخص خواهد کرد. بهتر است استقلال کار را به بازی آخر وانگذارد. این تیم اگر می‌خواهد با خیال راحت به مرحله بعد صعود کند بهترین فرصت همین امشب است. پیروزی بر الشرطه و تمام!

 

الشرطه حریف ضعیفی نیست

حریف امشب استقلال شاید به دلیل برگزاری دو مسابقه در فاصله زمانی کم، کمی خسته باشد اما اصلا تیم ضعیفی نیست. تیم‌های عراقی هم همیشه برای تیم‌های ایرانی لقمه گلوگیری بوده‌اند و نمی‌توانیم از الان استقلال را تیم برنده و صعودکننده بدانیم. به خصوص این که استقلال در مقابل تیم‌های عراقی اصلا نتایج خوبی نگرفته است! استقلال تا قبل از بازی امشب، 8 بار با تیم‌های عرافی بازی کرده و عجیب این که فقط یک بار موفق به شکست یک تیم عراقی شده است. 4 برد سهم عراقی‌ها بوده و 3 بازی استقلال مقابل عراقی‌ها هم با تساوی تمام شده. حالا اما وضعیت طوری است که استقلال نیاز مبرمی به برد در این بازی دارد. آبی‌های تهران البته هنوز در وضعیت عجیبی به سر می‌برند. تیم با سرمربیگری مجید نامجو مطلق در قطر است و بازی‌های حساسی در پیش دارد آن وقت در تهران مدیران باشگاه به دنبال مذاکره با سرمربی دیگری هستند که برای فصل بعد هدایت استقلال را بر عهده بگیرد. این ها البته مسائل مدیریتی است اما اخباری که از قطر می رسد حکایت از این دارد که بازیکنان استقلال وضعیت فیزیکی و روحی خوبی دارند. علی کریمی هم هنوز قراردادش را تمدید نکرده جمعه شب راهی عراق شد و شاید امشب در ترکیب استقلال قرار بگیرد. استقلال با این آمادگی فرصت خوبی دارد تا رقیب خسته‌اش را شکست بدهد و صعودش به مرحله بعد را قطعی کند.

 

سازندگی 

۱ ۱  
آی اسپورت
2020-09-20 10:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
متخصص عاسیا
يكشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹، ۱۵:۰۰
شورتی حذفت نکنه صلوات محمدی پسند بفرس:)))
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر