فهرست
برد شماره ۲۵۰؛ پرسپولیس دومین تیم لیگ برتر
برد شماره ۲۵۰؛ پرسپولیس دومین تیم لیگ برتر

برد شماره ۲۵۰؛ پرسپولیس دومین تیم لیگ برتر

آی اسپورت - سرخپوشان تهرانی در آخرین بازی خود در سال ۹۷ مهمان سپیدرود رشت بودند و یک پیروزی دیگر به دست آوردند. برتری پرسپولیس برابر سپیدرود رشت، نه تنها این تیم را صدرنشین لیگ برتر کرد، بلکه آمار پیروزی‌های سرخپوشان در تاریخ لیگ برتر را هم به مرز ۲۵۰ برد رساند. به این ترتیب، پرسپولیس از نظر کسب تعداد برد، دومین تیم تاریخ لیگ برتر شناخته می‌شود. سرخپوشان تنها استقلال را بالاتر خود می‌بینند؛ رقیب دیرینه‌ای که با کسب ۲۶۷ برد، برترین تیم در این زمینه به شمار می‌رود.

سرمربی کروات پرسپولیس بیشترین سهم را در کسب آمار بردهای ۲۵۰ تایی این تیم در تاریخ لیگ برتر دارد. او که دو قهرمانی و یک نایب‌قهرمانی در لیگ برتر همراه با پرسپولیس دارد، تاکنون توانسته ۶۹ پیروزی لیگ برتری را به نام خود و شاگردانش ثبت کند. به این ترتیب، برانکو ایوانکوویچ که باثبات‌ترین مربی تاریخ لیگ برتر پرسپولیس هم شناخته شده و رکورددار بیشترین حضور متوالی روی نیمکت این تیم است، با اختلاف فاحشی در صدر رده‌بندی مربیان باشگاه پرسپولیس از نظر کسب بیشترین تعداد برد لیگ برتری قرار دارد. در ادامه به آمار بردهای هر یک از مربیان سرخپوش در ادوار مختلف لیگ برتر اشاره خواهیم کرد. گفتنی است برخی مربیان نظیر علی پروین، مصطفی دنیزلی و علی دایی در دو مقطع هدایت پرسپولیس را بر عهده داشتند که جمع بردهای این مربیان در هر دو مقطع به صورت مجموع ذکر شده است.

برانکو ایوانکوویچ: ۶۹ برد

علی دایی: ۴۰برد

علی پروین: ۳۱برد

افشین قطبی ۲۴برد

مصطفی دنیزلی ۱۹برد

راینر سوبل: ۱۶برد

وینگو بگوویچ:  ۱۰برد

زلاتکو کرانچار: ۸برد

یحیی گل محمدی:  ۷برد

افشین پیروانی: ۶برد

مانوئل ژوزه: ۵برد

حمید درخشان: ۵برد

ادواردو نلو وینگادا: ۳برد

آری هان: ۲برد

۶ ۱  
آی اسپورت
2019-03-19 14:53:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
کاج کبیر
سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷، ۲۲:۴۱
مگه اینکه شروع فوتبال ایران رو از سال ۸۰ در نظر بگیرید تا استقلال هم صدر آمارها باشه
عزیز من لیگ سراسری یکی هست و از سال ۱۳۵۴ شروع شده و با نام های تخت جمشید، قدس، آزادگان و خلیج فارس برگزار شده است و تا اکنون هم ادامه دارد ، شاید چند سال بعد هم نام دیگری بگیرد ، پس دلیل نمی شود شما آمار چند دوره از لیگ سراسری که مثلا اسمش لیگ برتر بوده رو جداگانه محاسبه کرده تا تیم مطبوع تان در صدر قرار گیرد .
آمار کامل رو لطفا محاسبه و اعلان کنید تا همه متوجه بشوند کت
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر