فهرست
گزارش: کاوالیرز به دنبال حفظ ستاره‌های تیم قهرمان
گزارش: کاوالیرز به دنبال حفظ ستاره‌های تیم قهرمان

گزارش: کاوالیرز به دنبال حفظ ستاره‌های تیم قهرمان

آی اسپورت- پس از کش و قوس های فراوان جی آر اسمیت با تیم کلیولند کاوالیرز بر سر قراردادی ۴ ساله به ارزش ۵۷ میلیون دلار به توافق رسیدند. با این قرارداد، کاوالیرز توانست تمام مهره های کلیدی تیم قهرمان سال ۲۰۱۶ را حفظ کند. این قرارداد، ۲ هفته پس از اصرار لبران جیمز، ستاره کاوالیرز، بر سر تمدید قرارداد با اسمیت، امضا شد. اسمیت ۵ بازی اول پیش فصل ۱۷-۲۰۱۶ را از دست داد و فقط یک بازی دیگر تا آغاز بازی‌های فصل عادی فرصت دارد. اولین بازی کلیولند در تاریخ ۵ آبان مقابل نیویورک نیکس است.

در کنار سه بازیکن ستاره کلیولند یعنی، کایری ایروینگ، جیمز و کوین لاو، حضور اسمیت تأثیر بسزایی در قهرمانی فصل گذشته این تیم داشت. او در فصل گذشته، علی الخصوص در سری فینال، بهترین عملکردش را به نمایش گذاشت. بطور میانگین ۱۲٫۴ امتیاز در هربازی بدست آورد و ۴۰ درصد پرتاب های سه امتیازیش را وارد سبد کرد. همچنین در دفاع جز بهترین بازیکنان کلیولند به شمار می رفت.

تمدید قرارداد کاوالیرز با اسمیت یک موضوع ضروری بود. دلیل به عقب انداختن این مسئله هم کاملاً روشن است. اسمیت بخوبی شرایط کلیولند را درک می‌کرد و قصد داشت تا از این فرصت استفاده کرده و قرارداد را به نفع خود به پایان برساند. او بدنبال قراردادی چند ساله به ارزش حداقل ۱۵ میلیون دلار در هر فصل بود و مبلغ پیشنهادی کلیولند ۱۰ دلار بود. اگر این قرارداد با مبلغ درخواستی اسمیت تنظیم می‌شد حداقل مبلغ این قرارداد باید ۶۰ میلیون دلار بود. اما به هرحال اسمیت توانسته تا حدی حرف خود را پیش ببرد و قراردادی نزدیک به مبلغ مورد انتظار خود امضا کند.

اسمیت با آغاز این فصل سیزدهمین سال حضور خود در لیگ حرفه ای NBA را تجربه خواهد کرد. او همواره جز یکی از بهترین شوتر های لیگ بوده است و می توان گفت این قرارداد به نفع هر دو طرف بود.

NBA PERSIAN

     
آی اسپورت
2016-10-21 13:46:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر