فهرست
جنجال روز؛ هفته آخر و پخش مستقیم بازی‌ها
جنجال روز؛ هفته آخر و پخش مستقیم بازی‌ها

جنجال روز؛ هفته آخر و پخش مستقیم بازی‌ها

آی اسپورت – فردا شب لیگ هجدهم با برگزاری هشت دیدار همزمان به پایان می‌رسد. این همزمانی باعث ایجاد دردسرهایی برای صدا و سیما هم شده است. از این هشت بازی دو بازی در تعیین قهرمان لیگ تاثیرگذارند و سه بازی هم در انتخاب نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا تعیین‌کننده‌اند. به همین دلیل طبیعی است که این 5 بازی برای صدا و سیما در اولویت پخش مستقیم قرار داشته باشند.

فردا شب در جم، پرسپولیس میهمان پارس جنوبی جم است و شاگردان برانکو با یک تساوی هم می‌توانند قهرمانی خود را قطعی کنند. در اصفهان سپاهان باید استقلال خوزستان را ببرد تا در صورت شکست خوردن پرسپولیس در جم، قهرمانی خود را جشن بگیرد. در تهران هم استقلال میزبان سپیدرود است. اگر استقلال پیروز شود سپیدرود راهی لیگ یک خواهد شد. پدیده و تراکتورسازی هم برای کسب سهمیه آسیا به مصاف ماشین‌سازی و فولاد می روند. حالا سوال این است که کدام یک از این بازی‌ها قرار است از شبکه سه و کدام یک از شبکه ورزش و احتمالا شما پخش شود.

رسول مجیدی مجری برنامه لذت فوتبال دیروز در توئیت‌هایی نوشت: «در این چندساله همواره توضیح داده‌ایم و همواره مورد توجه قرار نگرفته. در بازی‌های همزمان، بازی تهران را شبکه سه پخش می‌کند بازی شهرستان را شبکه ورزش. همیشه هم همینطور بوده. البته که هر دو شبکه تا پاسی از شب قرار است برنامه داشته باشند و حاشیه‌ها و جشن قهرمانی را روی آنتن ببرند. دلیل اینکار هم مشخص است. شبکه سه اچ‌دی است و دوربین‌های استادیوم آزادی اچ‌دی. نمی‌شود بازی اچ‌دی تهران را شبکه ورزش اس‌دی پخش کند و بازی اس‌دی جم را شبکه اچ‌دی سه. اینطوری هر دو اس‌دی می‌شوند!» این توئیت با واکنش منفی هواداران پرسپولیس روبرو شد و حتی باشگاه پرسپولیس هم نسبت به پخش بازی خود از شبکه ورزش واکنش نشان داد. در نهایت دیشب ایرج عرب مصاحبه‌ای کرد و مدعی شد که به طور قطع بازی پارس جنوبی جم و پرسپولیس از شبکه 3 پخش خواهد شد! این به معنای رد ادعای رسول مجیدی درباره روال چندساله صدا و سیما در پخش بازی‌‎های تهران و شهرستان بود!

با خبر پخش بازی پرسپولیس از شبکه سه، قاعدتا بازی استقلال و سپیدرود باید از شبکه ورزش پخش شود اما مجیدی امروز در توئیتی تازه نوشت: «شبکه ورزش پنجشنبه‌شب دیدار سپاهان و استقلال خوزستان را از چارچوب هفته پایانی رقابت‌های لیگ برتر پخش می‌کند.» حالا نوبت هواداران استقلال بود که به این ماجرا اعتراض کنند و خواهان پخش بازی تیم‌شان از یکی از شبکه‌های 3 یا ورزش شوند.

در نهایت گویا صدا و سیما تصمیم عجیبی گرفته است. ظاهرا قرار است بازی‌های پرسپولیس با پارس جم و استقلال با سپیدرود به صورت همزمان از شبکه 3 پخش شود و بازی سپاهان و استقلال خوزستان از شبکه ورزش روی آنتن برود. این تصمیم قطعا با واکنش‌های تازه ای روبرو خواهد شد و مشخص نیست دوستان در شبکه 3 چگونه می‌خواهند این دو بازی را همزمان روی آنتن ببرند؟ آیا قرار است هر چند دقیقه یک بار از جم به تهران و از تهران به جم برویم و این دو بازی را به صورت تکه‌پاره ببینیم؟ یا قرار است هر دو بازی به شکل همزمان نیمی از صفحه تلویزیون را به خود اختصاص دهند؟ هر اتفاقی که بیفتد از جذابیت‌های این دو بازی خواهد کاست و قطعا بینندگان، لحظات حساس و کلیدی زیادی از این دو بازی را از دست خواهند داد. شاید بهتر باشد که یکی از این دو بازی از یکی از دو شبکه سراسری دیگر یعنی شبکه یک یا دو پخش شود، دیگری از شبکه سه و شبکه ورزش هم بازی سپاهان و استقلال خوزستان را پخش کند. این اتفاق قبلا هم رخ داده و در مواقع ضروری بازی‌هایی از شبکه یک یا دو پخش شده‌اند و این بار هم این اتفاق می‌تواند رخ دهد.

 

۷ ۴  
آی اسپورت
2019-05-15 15:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
xox
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۵:۵۵
در شرایط موجود پخش مستقیم بازی سپاهان از شبکه سراسری توجیه منطقی چندانی نداره
۹
میم
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۶:۵۱
اگر شعور و لیاقت و شایستگی مدیریتی در افراد صاحب منصب باشه؛ درک میکنه که طرفداران پرسپولیس علاقه ای به دیدن بازی استقلال و همین طور بالعکس طرفداران استقلال به بازی پرسپولیس وجود نداره! آقای مدیر تلویزیونی خواهشا و لطفا بفهم!!!! در حین پخش یک بازی ، بازی دیگری رو پخش نکن!!! با اعصاب بیننده بازی نکن!!!
بازی ها رو در شبکه های مختلف پخش کنید و اجازه بدید خود بیننده تصمیم بگیره که در هر لحظه کدوم بازی رو ببینه!!! شما کار خودتون رو به درستی انجام بده و پارازیت ننداز روی ذهن بیننده!!!
سپــااهان
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۴۴
بازی آبی هــا رو از شبکه 2 پخش کنید.. مثل سنوات قبل..
۵
ایــران
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۴۸
بازی استقلال رو نشونم ندادن مهم نیست.
۸
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر