فهرست
وقتی فوتبال به چهارمیخ کشیده می‌شود
وقتی فوتبال به چهارمیخ کشیده می‌شود

وقتی فوتبال به چهارمیخ کشیده می‌شود

آی اسپورت - خبر درخواست فدراسیون فوتبال از بانک مرکزی را دیروز چند خبرگزاری به نقل از یکی از مدیران ارشد ورزش منتشر کردند. طبق این خبر، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال از بانک مرکزی درخواست کرده تا زمان وصول درآمدهای فوتبال ایران در فیفا، ده میلیون دلار به این فدراسیون قرض بدهد. ظاهرا مدیران ارشد فدراسیون فوتبال مدعی شده‌اند که اگر کمک‌ها دیر به دستشان برسد، ممکن است مارک ویلموتس، سرمربی بلژیکی تیم ملی، ایران را به حالت قهر ترک کند.

قابل پیش‌بینی بود که پاسخ بانک مرکزی به این درخواست، با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، منفی باشد، اما حتی اگر ده میلیون دلار هم به سرعت به‌حساب فدراسیون ریخته می‌شد، کسی نمی‌توانست ادعا کند که حال فوتبال خوب است، چراکه در آن صورت تنها یکی از 4چالش اصلی مهدی تاج و رفقایش حل می‌شد.

دارایی‌های غیرقابل دسترس

طبق ادعای مهدی تاج نزدیک به ده میلیون دلار از درآمدهای فدراسیون فوتبال ایران در فیفا، به‌دلیل مشکلات ناشی از تحریم‌ها، غیرقابل وصول است. رئیس فدراسیون فوتبال چند روز پیش در توضیح این درآمدها گفته بود: «تمام راه‌ها بسته است و هیچ راه انتقالی وجود ندارد. آخرین پاسخی که فیفا به ما داده، این است که هیچ کدام از شرکای بانکی در انتقال پول همکاری نمی‌کنند و راهی برای این انتقال وجود ندارد. هنوز نتوانسته‌ایم حقوق ویلموتس را پرداخت کنیم. طبق توافق در ابتدا باید ۳۰ درصد از پولش را پرداخت می‌کردیم.»

از طرف دیگر، سختگیری نهادهای نظارتی درباره منع کمک دولت به فوتبال، بیش از گذشته شده است. تاج اخیرا مدعی شده بود که از 3‌ماه پیش وزارت ورزش حتی یک ریال هم به فوتبال کمک نکرده است.

حساب‌های بسته‌شده داخلی

منابع آگاه می‌گویند حساب‌های فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به‌دلیل 65میلیارد تومان بدهی مالیاتی از چند هفته پیش بسته شده است. مدیران فدراسیون فوتبال بخشی از این مالیات را نادرست می‌خوانند و معتقدند چون فوتبال زیان‌ده است، باید بخشی از این مبلغ شامل بخشودگی شود.

پرونده‌های قضایی

دستگاه‌های نظارتی اخیرا موضوع درآمدزایی در برخی فدراسیون‌های ورزشی را دقیق‌تر از گذشته زیر ذره‌بین قرار داده‌اند. گفته می‌شود یکی از فدراسیون‌هایی که مدیرانش بازخواست شده‌اند، فوتبال است. گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که اسناد مربوط به تبلیغات محیطی در فوتبال، حالا تبدیل به یک چالش جدی شده است.

ورود زنان به استادیوم‌ها

جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا، در نامه‌ای کم‌سابقه، از فدراسیون فوتبال ایران خواست که در کمتر از یک‌ماه آینده زمانبندی اقدامات مشخص برای ورود زنان ایرانی و غیرایرانی به ورزشگاه را روشن کند. از زمان انتشار این نامه، بیش از ۳ هفته می‌گذرد، اما هنوز خبری رسمی درباره پاسخ احتمالی ایران به فیفا منتشر نشده است. شواهد حاکی از آن است که مدیران فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش، مشکلی با ورود زنان به ورزشگاه‌ها ندارند، اما بعید است اراده آنها به‌تنهایی برای گشودن درهای ورزشگاه‌ها به روی زنان کافی باشد.همین دیروز قرار بود بازی دستگرمی تیم ملی بزرگسالان با تیم امید، در حضور تماشاگران زن برگزار شود، اما چند ساعت قبل از بازی، ابتدا خبر آمد که با این تصمیم مخالفت‌شده، بعد هم تصمیم نهایی این شد که بازی بدون تماشاگر باشد.

براساس اولتیماتومی که فیفا به فدراسیون ایران داده، در مسابقه‌های انتخابی جام‌جهانی ۲۰۲۲ باید زنان بدون مشکل وارد ورزشگاه شوند. این مسابقات از شهریور‌ماه آغاز خواهد شد.

همشهری ورزشی

۴ ۳  
آی اسپورت
2019-07-16 22:51:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
شاهین ممسنی ❤❤
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸، ۲۳:۱۰
مهدی تاج کیست؟!
در سپاه اصفهان از نزدیکان به شهید خرازی بوده و بی آنکه طبابت خوانده باشد ، حتی در سال های جنگ ، مسئولیتی در بهداری یکی از اثرگذارترین لشگر های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی داشته است. سابقه نظامی وی حضور در لشکر امام حسین (ع) استان اصفهان در سال های دفاع مقدس است.

بخشی از مصاحبه رشیدپور با کفاشیان را بخوانید!

رشیدپور:آقای تاج امنیتی است؟
کفاشیان: از چه نظر؟
رشیدپور: یعنی اینکه نیروی امنیتی است؟
کفاشیان: ایشان ارتباطاتی دارد.در سپاه هم همکاری می کرده است.ارتباطاتش از من بهتر است.
رشیدپور: پس بحث بی سیم در تبریز،اس ام اس...
کفاشیان:تاج قبل از بازی چند بار به تبریز رفت و جلساتی را برگزار کرد.این بحث ها فقط در خارج از برنامه ایشان است.من می گویم با امنیتی ها ارتباط دارد اما امنیتی نیست.

وقتی کفاشیان برای ۴ ساله دوم رییس فدراسیون فوتبال ایران شد تصمیم داشت تاج را کنار بگذارد اما از سوی دوستان نظامی تاج تحت فشار قرار گرفت تا از ایشان استفاده کند.

یاشار سلطانی با اتکا به اتهام جنجالی اخیر علیه رئیس فدراسیون فوتبال، مبنی بر تغییر درصد جانبازی برای مستثنی شدن از قانون منع به‌کارگیری بازنسشتگان جهت ابقا در مسئولیت فعلی، اتهام تازه‌ای را به مهدی تاج و خانواده او نسبت داد.

این روزنامه‌نگار مدعی است سال ۱۳۹۴ در فروش زمینی به مجاورت متروی مصلی در خیابان شهیدبهشتی تهران، که به سهم برابر در مالکیت همسر و فرزند مهدی تاج رئیس وقت سازمان لیگ ایران بوده، سوءاستفاده‌ای شده است.

سردبیر سایت مسدودشده معماری‌نیوز که توییتش را به عکسی از یک قرارداد مستند کرده، نوشت:

دلیل ⁧ #چسبندگی ⁩ و ⁧ #درصدسازی ⁩ برخی مدیران ⁧ #بازنشسته ⁩ را با کمی جستجو می‌توان فهمید.

‏جناب ⁧ #تاج قبل از ترک ریاست فدراسیون ⁧ #شفاف_سازی کند چگونه زمین ۹۲۰ متری جنب مترو مصلی که بنام پسر و همسرش است را ۹۵میلیارد به ⁧ #شرکت_جهان فروخت؟

‏آيا قيمت زمين هم مانند ⁧ #درصدجانبازی ⁩ دستكاری و اضافه شده؟
۱
بی نامم
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸، ۲۳:۱۲
اون ها وقتی می بینند که بعضی که مخالفان خود را به جهنم میفرستند و با آب و صابون بشورند دیگه همین اوضاع میشه
اون هایی که فاز اپوزیسیون گرفتند .بگویند ماجرای بیست میلیارد یورو
بگوییند ماجرای خالی کردن ذخایر طلا
بگوییند ماجرای ویلاها و محلی با گیت های ورودی
بگوییند ماجرای خصوصی سازی های خانوادگی
بگوییند ماجرای لغو اموال نامشروع
البته اینها زیاد مهم نیست مهم کنسرت و ربنای شجریان هست
تحقیر نیوشا ضیغمی به خاطر کفش قرمز عللی شد برای خشکسالی و گرد و غبار و زلزله
کسی از رژ لب بنفش خبر داره
راستی یادم نبود شما اومدید تا مشتی باشد بر دهان ما

نمیدونم پس چرا اوضاع مسکن و بازار و خودرو و اشتغال باعث شد مشتی که هیچ لگدی باشد بر سینه همه
۱
شین
چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸، ۱۲:۱۶
حق پخش تلویزیونی چی شد؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر