فهرست
کامبک یحیی؛ احیای پرسپولیس
کامبک یحیی؛ احیای پرسپولیس

کامبک یحیی؛ احیای پرسپولیس

آی اسپورت - پرسپولیس بعد از شکست در فینال آسیا تا مدتی تحت تاثیر این اتفاق بود و حتی نتایج خوبی هم نمی‌گرفت. خروج بشار رسن از تیم هم مزید بر علت شد و تیم علاوه بر افت روحی، از نظر فنی هم تحت تاثیر قرار گرفت. به برهه ای از فصل رسیدیم که کمتر کسی به قهرمانی پرسپولیس در نیم فصل امیدوار بود. نمایش پرسپولیس در دربی اما کمی ورق را برگرداند. بعد هم پرسپولیس فولاد را شکست داد و کمی اوضاع بهتر شد. اما در همین بازی هر دو مدافع وسط پرسپولیس مصدوم شدند تا این تیم در یک وضعیت پیچیده قرار بگیرد.

شکست در اراک مقابل آلومینیوم در غیاب این دو مدافع وسط همه پرسپولیسی‌ها را نگران کرد. در این وضعیت کار برای یحیی گل محمدی بسیار سخت شده بود. تیم او در خط حمله وضعیت خوبی نداشت. بشار هم رفته بود و حالا دو مدافع وسط تیم هم مصدوم بودند. به نظر می‌رسید پرسپولیس وارد یک بحران شود. اما خوش شانسی اول بازگشت سریع سید جلال حسینی بود. در ادامه انتخاب‌ها و تغییرات یحیی جواب داد و پرسپولیس بعد از شکست مقابل آلومینیوم، چهار برد متوالی به دست آورد و به رده دوم جدول رسید! یکی از انتخاب‌های خوب یحیی، فرستادن کمال کامیابی نیا به قلب دفاع بود. قرار بود او جای خالی محمد حسین کنعانی زادگان را پر کند. شاید در ابتدا امید زیادی به درستی این تصمیم وجود نداشت اما کمال با تلاش فراوان و به مدد تجربه چندین ساله‌اش توانست به شکلی غیر قابل باور در این پست جا بیفتد و خوش بدرخشد.

پرسپولیس در این 4 بازی که کمال و سید جلال در قلب دفاع بازی کردند فقط یک گل خورد که آن هم از روی نقطه پنالتی بود. تصمیم دیگر یحیی استفاده بیشتر از امید عالیشاه بود. تصمیمی که منجر به تنوع بیشتر در حملات پرسپولیس و خطرناک‌تر شدن ضربات ایستگاهی پرسپولیس شد. عالیشاه در دو بازی اخیر پرسپولیس دو پاس گل داد که 6 امتیاز برای پرسپولیس در پی داشت. حالا پرسپولیس به رده دوم جدول رسیده است و با یک تساوی در بازی روز جمعه مقابل گل گهر در سیرجان قهرمان نیم فصل می‌شود. درخشش بازیکنانی مثل سید جلال حسینی، کمال کامیابی نیا، احمد نورالهی، وحید امیری و امید عالیشاه به کنار اما بیشترین سهم را باید به نام یحیی گل محمدی نوشت. کسی که بعد از شکست در فینال آسیا، تحت فشارهای زیادی قرار گرفت.

در برخی مسابقات هم اشتباهات داوری به ضرر این تیم تمام شد اما با وجود همه این مشکلات وعلیرغم تغیرات مدیریتی و درگیری‌های فراوان با مدیر عامل قبلی باشگاه، باز هم تسلیم نشد و با تلاش فراوان روحیه را به تیم برگرداند. این اتفاق در حالی افتاده که دست او روی نیمکت هم خالی بوده و حالا به شدت منتظر باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی زمستانی است. پرسپولیسی‌ها امیدوارند با بازگشت ترابی و جذب چند بازیکن دیگرو البته پایان محرومیت عیسی آل کثیر در نیم فصل دوم نتایج بهتری بگیرند.  

 

سازندگی 

۲۳    
آی اسپورت
2021-02-16 16:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر