فهرست
تیم‌ِ کلوپ؛ پراشتباه در دفاع، بی دقت در حمله
تیم‌ِ کلوپ؛ پراشتباه در دفاع، بی دقت در حمله

تیم‌ِ کلوپ؛ پراشتباه در دفاع، بی دقت در حمله

آی‌اسپورت- سرمربی لیورپول امیدوار است بتواند نتایج ضعیف تیمش در این فصل را با برتری بربار رقیب دیرینه خود به دست فراموشی بسپارد. وقتی در اکتبر ۲۰۱۵ یورگن کلوپ از بوروسیا دورتموند راهی لیورپول شد، هواداران تیمی که ۱۸ قهرمانی در لیگ انگلیس داشتند انتظار پادشاهی دوباره در جزیره را داشتند ولی تاکنون این اتفاق رخ نداده است. در صورتی که تیم آماده این روزهای مورینیو بتواند شنبه با برد آنفیلد را ترک کند، لیورپول با صدر جدول بعد از هفته هشتم، دوازده امتیاز فاصله خواهد داشت. همان اتفاقی که برای برندان راجرز رخ داد و بعد از تساوی یک بر یک با اورتون چنین فاصله ای را با صدر جدول تجربه کرد و آن بازی، آخرین حضور راجرز روی نیمکت لیورپول در آنفیلد شد.

یورگن کلوپ در ۷۸ دیداری که هدایت لیورپول را در لیگ برتر بر عهده داشته، به ۳۸ برد دست یافته که میانگین ۱.۸ امتیاز به ازای هر بازی را نشان می‌دهد. درصد برد ۵۱ درصد برای لیورپول به مراتب از آمار برندان راجرز پایین تر بوده ولی شاید چیزی که هواداران لیورپول را تا حدی از این مربی راضی کرده، فوتبال هجومی بوده که او در این تیم داشته است.

تیم کلوپ در لیگ برتر توانسته ۱۴۶ بار گلزنی کند که بیش از هر تیم دیگری از زمان حضور این مربی در فوتبال جزیره بوده است. البته این را نیز باید در نظر گرفت که در این مدت تیم این مربی آلمانی تنها ۲۲ کلین شیت داشته و اشتباهات زیاد در خط دفاعی سبب شده که در خیلی از دیدارها دروازه لیورپول باز شود.

 

تیم لیورپول در این فصل لیگ برتر ۱۳ گل توانسته به ثبت برساند ولی آمار شوت های این تیم به سمت دروازه عدد ۱۳۷ را نشان می دهد که بیش از هر تیم دیگری است. این تیم بالاتر از منچسترسیتی و تاتنهام در رده نخست بیشترین شوت به سمت دروازه حریفان بوده است. بی دقتی مهاجمان لیورپول یکی از عوامل اصلی نتیجه نگرفتن این تیم بوده است.

در حالی که بایرن مونیخ به نظر به دنبال به خدمت گرفتن این مربی آلمانی در پایان فصل است، شاید شکست در بازی با منچستریونایتد صبر هواداران لیورپول را لبریز کند و این مربی بیش از هر زمان دیگری به درهای خروجی آنفیلد نزدیک شود.

۲    
آی اسپورت
2017-10-13 16:10:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر