فهرست

یوفا: تیمهای هفتم لیگها سهمیه اروپا نمی گیرند

آی اسپورت – جانی اینفانتینو دبیرکل یوفا اعلام کرد تیمهای هفتم لیگ های اروپایی نمی توانند به رقابتهای اروپایی راه یابند. اینفانتینو گفت:" باشگاهها با قهرمانی در لیگ قهرمانان و لیگ اروپا جای اضافی برای یک نماینده دیگر کشور خود در رقابتهیا سال بعد اروپایی ایجاد نمی کنند و البته یک مورد استثنا در این زمینه وجود دارد. تنها موردی که باعث می شود یک فدراسیون یک سهمیه اضافه در رقابتهای فصل بعد اروپایی داشته باشد، زمانی است که یکی از باشگاههای لیگ های اروپایی قهرمان چمپیونزلیگ یا لیگ اروپا شده و درعین حال در لیگ خود در جایگاهی قرار نگرفته که بتواند به طور خودکار به رقابتهای اروپایی فصل بعد صعود کند."
به طورمثال در این شرایط کار میلان و اینتر برای حضور در رقابتهای اروپایی سال آینده به مراتب دشوار به نظر می رسد. آنها باید در لیگ به عنوان ششمی دست یابند. به خصوص که تیمهای حاضر در مرحله نیمه نهایی جام حذفی هم یووه، فیورنتینا، لاتزیو و ناپولی هستند.
اینفانتینو توضیح داد که به عنوان مثال فدراسیونی که چهار سهمیه لیگ قهرمانان دارد، درصورتی که یکی از نماینده هایش قهرمان لیگ اروپا شود، می تواند در این رقابتها پنج سهمیه داشته باشد. اگر این تیم از قبل به طور خودگار از طریق لیگ باشگاهی به چمپیونزلیگ صعود کرده باشد، آنگاه سهمیه فدراسیون همچنان چهار تیم باقی می ماند. اما اگر این تیم به طور خودکار به لیگ اروپا صعود کرده باشد، آنگاه سهمیه این فدراسیون در لیگ قهرمانان پنج تیم شده و دو تیم به جای سه تیم هم در لیگ اروپا سهمیه خواهد داشت. 
     
آی اسپورت
2015-03-23 21:57:13
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر