فهرست
خداحافظی مونتولیوو از فوتبال؛ بدرود با چاشنی حمله!
خداحافظی مونتولیوو از فوتبال؛ بدرود با چاشنی حمله!

خداحافظی مونتولیوو از فوتبال؛ بدرود با چاشنی حمله!

آی اسپورت - ریکاردو مونتولیوو هافبک ۳۴ ساله ایتالیایی و کاپیتان سابق باشگاه میلان  در گفت و گویی با کوریره دلواسپورت از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. او البته باز هم در این مسابقه به میلان و اعضای آن تاخت. مونتولیوو که در سال ۲۰۱۲

 از فیورنتینا به میلان پیوسته بود، بعد از تنها یک فصل و عدم تمدید قرارداد ماسیمو آمبروزینی به عنوان کاپیتان میلان منصوب شد. در ابتدای فصل ۲۰۱۸ جنارو گتوزو سرمربی وقت میلان به دلایل فنی او را از تیم نخست کنار گذاشت و مونتولیوو سرانجام در تابستان ۲۰۱۹ با توافقی دو طرفه از میلان جدا شد.

مونتولیوو در گفت و گوی خود در خصوص این تصمیم گفت: «به بازی کردن خاتمه داده ام. با خانواده ام به زندگی در شهر میلان ادامه خواهم داد. این که چه کاری انجام دهم، مشخص نیست، باید درباره آن تصمیم گیری کنم. می‌توان اینگونه گفت که میلان من را از ادامه فوتبال منصرف کرد. حتی فرصت این را پیدا نکردم که بعد از ۷ سال از هواداران خداحافظی کنم. وقتی گتوزو تصمیم گرفت داویده کالابریا را جلوتر آورده و در بازی با فیورنتینا به جای من در ترکیب قرار دهد، فهمیدم که مشکل من نبوده ام و پاسخ سوالاتم را هم هیچ وقت نیافتم. من با مربی صحبت کردم  و او گفت نتایج آزمون های تو در سطح هم تیمی هایت نبوده است. چنین چیزی امکان پذیر نبود چرا که اساسا تا میانه های نوامبر اجازه تمرین کردن با هم تیمی هایم را نداشتم. برای بازگشت من به ترکیب تیم، گتوزو این بهانه را آورد که دو بازیکن تیم پریماورا غایب بودند. بین من و گتوزو اتفاقی رخ نداد. من حتی نمی‌توانم این شرایط را برای خودم توضیح دهم چرا که هرگز پاسخ هایم را نیافتم. وقتی گتوزو جای وینچنزو را گرفت، او من و چندتن از بازیکنان باتجربه دیگر را دعوت کرد تا توصیه هایی بگیرد و البته از حمایت ما مطمئن شود.»

بعد از پیوستن لئوناردو بونوچی به میلان در سال ۲۰۱۷ بازوبند کاپیتانی از مونتولیوو گرفته شد. تصمیمی که از طریق ماسیمیلیانو میرابلی و وینچنزو مونتلا به اطلاع مونتولیوو رسید، اما او معتقد است این تصمیمی بوده که توسط لی یونگ‌هونگ، رئیس وقت باشگاه، اتخاذ شده است. مونتولیووی ۳۴ ساله برای سه باشگاه آتالانتا، فیورنتینا و میلان ۳۴۸ بازی در سری آ انجام داد و ۲۵ گل هم به ثمر رساند. مونتولیوو ۶۶ بار برای تیم ملی ایتالیا به میدان رفت و به همراه این تیم به نایب قهرمانی یورو ۲۰۱۲ رسید. او در جام جهانی ۲۰۱۰، جام کنفدراسیون های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳ و المپیک ۲۰۰۸ هم عضوی از آتزوری بود.

۲    
آی اسپورت
2019-11-13 18:48:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر