فهرست

ونگر: فریادزدن وسوسه‌کننده است/ خودم را کنترل می کنم

آی‌اسپورت: آرسن ونگر دوست ندارد بعد از بازی‌ها بر سر بازیکنانش داد بزند. داد و بیدادهای سر الکس فرگوسن در منچستریونایتد مشهور بود اما همتای او در آرسنال چنین روشی ندارد و اصولا این کار را نمی‌پسندد.
این مربی فرانسوی الهام‌بخش تیمش در نیمه دوم فصل بوده و آنها از 19 بازی‌شان 16 برد به دست آوردند و تا نیمه نهایی جام حذفی انگلیس پیش رفته‌اند. در حالی که در ابتدای فصل از 14 بازی خود در رقابت‌های مختلف تنها 5 برد داشتند. خروج این تیم از لیگ قهرمانان اروپا به دست موناکو اما پنجمین حذف تیم در نخستین مرحله حذفی لیگ قهرمانان را رقم زد.
ونگر اما می گوید یاد گرفته احساساتش را بعد از شکست‌ها کنترل کند:«دوست ندارم بعد از یک بازی سر بازیکنان داد بزنم چون بعد از مسابقه شما می توانید خیلی کارها بکنید و باید اعتراف کنم گاهی وسوسه شده‌ام که این کار را بکنم. البته بعضی‌ وقت‌ها عصبانی شده‌ام اما بیشتر سعی کردم خودم را کنترل کنم و به خودم می گویم آسیبش بیشتر است، جلوتر نرو.»
او ادامه داد:«گاهی اوقات شما می توانید به یک بازیکن بگویید: تقصیر تو بود که روی آن سانتر گل خوردیم. ممکن است بعدا با بررسی بیشتر ببینید اصلا تقصیر او نبوده و مجبور شوید از او عذرخواهی کنید. بهتر است وقتی حرفی را بزنید که مطمئن باشید درست است.»
ونگر در مصاحبه با مجله رسمی آرسنال گفت:«وقتی یک مسابقه را می بازیم ناراحت می شویم، هواداران هم ناراحت می شوند اما اگر کسی از شکست و ناکامی ناراحت نشود، در فوتبال به هیچ جا نمی رسد. گاهی چند ساعت بعد از بازی می نشینم و فیلمش را تماشا می کنم و نقاط ضعف و قوت تیم را دوباره نگاه می کنم،‌گاهی صدایش را قطع می کنم بستگی دارد از نظر ذهنی چه وضعیتی داشته باشم. تنها چیزی که ناراحتم می کند این است که انتقادات با سابقه ذهنی صورت بگیرد. روز بازی انرژی زیادی از من می گیرم و همیشه یک روز بعد اثر خودش را نشان می دهد و خسته‌ می شوم. هیچ وقت دوست ندارم شب بازی خوب بخوابم. اگر ببریم خوب می خوابم اما کوتاه. بعد از بازی تنها دو یا سه ساعت می خوابم. دیر به رختخواب می روم و 6 صبح بیدار می شوم.»
     
آی اسپورت
2015-03-24 10:27:46
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر