فهرست

دعوا برسربازیکنان غیربومی در تیم ملی ایتالیا/کونته علیه مانچو

آی اسپورت- دعوت از بازیکنان غیربومی به تیم ملی ایتالیا جنجال های زیادی را در اردوی آتزوری به پا کرده و روز گذشته آنتونیو کونته در پاسخ به روبرتو مانچینی که در این مورد اظهارنظر کرده بود گفته بود که او فقط از قوانین پیروی می کند و اولین و آخرین مربی تیم ملی نیست که از بازیکنان غیربومی به تیم ملی دعوت کرده است. روبرتو مانچینی در اظهارنظرش در این باره گفته بود که کونته باید فقط بازیکنانی که در ایتالیا متولد شده اند را به تیم ملی دعوت کند.
اما مربی لاجوردی پوشان از این اظهارنظر مربی اینتر خوشش نیامده و با طعنه به همکارش این طور پاسخ داد:" ما چند وقت پیش فرصت ملاقات با یکدیگر را داشتیم و دقیقا به خاطر همین مسایل خواهان برگزاری یک دوره با مربیان باشگاهی شده بودم. تا پیش از دعوت یک سری از بازیکنان با مربیان باشگاهی حرف زده باشم. شاید اگر آن ملاقات شکل می گرفت، الان همه می دانستیم راجع به چه چیزی حرف می زنیم... اما خب امکان آن ملاقات وجود نداشت. این چند ماه در تیم ملی به من یاد داد که باید سرم را پایین بیندازم و کار خودم را بکنم و کمتر به اطرافم توجه کنم. بهرحال من اولین مربی نیستم که یکی از این بازیکنان غیربومی را به تیم دعوت کرده ام و آخرین مربی هم نخواهم بود. درگذشته بازیکنانی نظیر کامورانزی، تیاگو موتا، پالتا و غیره هم همین شرایط را داشته و به تیم دعوت شده بودند. در جام جهانی برزیل تیمهای ملی 83 بازیکن غیربومی در ترکیب خود داشتند. قوانین این را می گوید و ما هم اجرا می کنیم. بهرحال شما هرکاری بکنید، همیشه یک نفر از جایی اعتراض می کند..."
کونته در توجیه انتخاب هایش گفت:" واسکس مادر ایتالیایی دارد. برخلاف دیبالا او خیلی زود گفته بود ایتالیا را ترجیح می دهد. من هرگز هیچ بازیکنی را مجبور نکرده ام ایتالیا را انتخاب کند. برای اینکه بازیکن خودش باید احساس تعلق خاطر به یک پیراهن خاص را داشته باشد. این پیراهن نباید برای بازیکنی باشد که این کشور را مال خودش نمی داند. واسکس و ادر می توانند به تیم ملی ایتالیا کمک کنند. تیم ملی برای بهترین بازیکنان لیگ است. همه باید نشان دهند که شایستگی حضور در تیم را دارند. اینکه امیدوار باشند مربی تیم ملی حق انتخاب کمی برای فهرست تیم داشته باشد، معنا و مفهومی ندارد." کارلو تاوکیو رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا هم در حمایت از تصمیم کونته گفته که هر بازیکنی که میلیت ایتالیایی دارد می تواند برای تیم بازی کند و هیچ بحثی در این مورد نیست"
 
 
 
 
 
 
 
     
آی اسپورت
2015-03-24 12:39:34
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر