فهرست
امیر پاسخ اعتماد کی‌روش را داد؛ نئو عقاب
امیر پاسخ اعتماد کی‌روش را داد؛ نئو عقاب

امیر پاسخ اعتماد کی‌روش را داد؛ نئو عقاب

آی‌اسپورت- دروازه‌بان ۲۵ ساله تیم ملی روز خوبی را در جریان دومین بازی ملی خود سپری کرد. امیر عابدزاده یکی از سورپرایزهای کی‌روش در جام جهانی بود که در روزهای منتهی به جام جهانی به تیم ملی دعوت شد و در نهایت نیز در لیست ۲۳ نفره جام جهانی قرار گرفت. این دروازه‌بان ۲۵ ساله در جام جهانی در هر ۳ بازی روی نیمکت بود، با این حال حتی حضور در جام جهانی به عنوان دروازه‌بان ذخیره نیز تجربه خوبی برای وی بود. عابدزاده پس از بازگشت از جام جهانی در لیگ برتر پرتغال در ترکیب اصلی ماریتیمو در ۴ بازی لیگ و یک بازی جام حذفی به میدان رفته و در این مدت ۴ گل خورده و ۳ بار نیز کلین‌شیت کرده است. با این آمار قابل قبول در لیگ برتر پرتغال، عابدزاده حال در نخستین بازی ملی تیم ملی پس از جام جهانی در ترکیب اصلی تیم ملی قرار گرفته و دومین بازی ملی خود را پشت سر گذاشته است.

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی در مدت حضور خود در ایران همواره اهمیت بالایی برای بازیکنان ایرانی شاغل در خارج از کشور قائل بوده و عابدزاده نیز با حضور موفق در لیگ پرتغال و رسیدن به ترکیب اصلی ماریتیمو از اواخر فصل گذشته موفق شده جایگاه مستحکمی در ترکیب تیم ملی پیدا کند. وی که هر دو بازی ملی خود را مقابل ازبکستان پشت سر گذاشته در دیدار امشب مقابل این تیم چند واکنش خوب از خود به نمایش گذاشت که نشان دهنده میزان آمادگی جسمی و روحی این دروازه‌بان ۲۵ ساله است. دروازه‌بانی که درخشش درون دروازه تیم ملی همگان را به یاد احمدرضا عابدزاده شماره یک استثنایی تیم ملی می‌اندازد.

تیم ملی جام ملت‌ها را در پیش دارد و عابدزاده در کنار بیرانوند، حسینی و مظاهری گزینه‌های اصلی کی‌روش برای این مسابقات به شمار می‌رود و در حال حاضر با توجه به مشکلات شخصی پیش آمده برای مظاهری و نیمکت‌نشینی حسینی در استقلال، تنها رقیب عابدزاده در مسیر حضور در ترکیب اصلی تیم ملی علیرضا بیرانوندی است که امشب روی نیمکت ذخیره‌ها بود و رقابت فشرده‌ دروازه‌بان‌های تیم ملی تا جام ملت‌ها ادامه داشته باشد.

 واکنش‌های امشب امیر عابدزاده به ویژه در دفع شوت‌های از راه دور بازیکنان ازبکستانی یادآور رفلکس‌های پدرش در دوران بازیگری بود.

 

مدال

۱۲    
آی اسپورت
2018-09-11 23:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر