فهرست

گزارش روز: کی روش خودش مشکل مالیاتی اش را حل کرد!

آی اسپورت- کارلوس کروش توانست با استفاده از ارتباطاتش و بی آنکه چکی در اداره مالیات گرو بگذارد، مشکل مالیاتی اش را حل کند. با پایان سال 93 و آغاز سال 94 نام یک نفر در میان اخبار ورزشی بیش از همه شنیده می شد. «کارلوس کروش» کسی بود که در آخرین روز سال قبل و نخستین روز سال جدید به چهره ای خبرساز تبدیل شد و اخبارش در صدر خبرهای ورزشی قرار گرفت. در آخرین ساعات سال قبل بود که خبر خداحافظی اش با تیم ملی حسابی صدا کرد و 88 درصد هوادارانش را ناامید و در نخستین ساعات سال جدید هم با ممنوع الخروجی اش از ایران رسانه ها را شوکه کرد.

*داستان ممنوع الخروجی کی روش

بر اساس قراردادی که کروش با فدراسیون فوتبال امضا کرده بود، پرداخت مالیات جزو وظایف فدراسیون به حساب می آمد اما با این حال و با وجود اینکه علیرضا اسدی، دبیرکل جدید فدراسیون فوتبال در گفتگو با فارس اذعان کرده بود که از 10 روز قبل در جریان ممنوع الخروجی کروش قرار گرفته بود، سرمربی تیم ملی تنها چند ساعت مانده به پرواز تیم ملی متوجه موضوع شد و سرانجام نتوانست به همراه بازیکنانش به اتریش سفر کند. نکته اینجاست در تماسی که علی کفاشیان با مسئولان مالیاتی کشور داشت، آنها اعلام کردند نزدیک به یک ماه قبل مشکل مالیاتی کروش را به دبیر کل جدید اطلاع داده بودند اما کروش پای پرواز متوجه شد که نمی تواند از ایران خارج شود. این روزها در اردوی تیم ملی همه از تماس یک فرد با مسئولان فرودگاه خبر می دهند، اینکه در آن تماس تلفنی گفته شده بود حتی با وساطت مسئولان فدراسیون فوتبال، کروش نباید از کشور خارج شود. 

*مشکل کروش چگونه حل شد؟

بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم ملی در 4 سال گذشته اولین بار بود که بدون سرمربی شان مجبور می شدند راهی اردویی مهم شوند؛ اردویی اروپایی که بدون شک به اعتبار خود سرمربی تیم ملی تنظیم شده بود. به همین خاطر آنها لحظه به لحظه خبرهای مربوط به کروش را دنبال می کردند تا ببینند چه زمانی سرمربی تیم به آنها اضافه می شود. در 24 ساعتی که کروش در تهران مانده بود مصاحبه های متعددی از سوی مسوولان فدراسیون فوتبال در غیاب روزنامه ها، در رسانه های آنلاین منتشر می شد که نشان می داد موضوع ممنوع الخروجی کروش که بازتاب عجیبی در رسانه های بین المللی پیدا کرده بود به دل نگرانی اصلی آنها تبدیل شده اما جالب اینجاست که بدانید سرمربی پرتغالی تیم ملی خودش با ارتباطهایی که در این چند ساله پیدا کرده مشکلش را حل کرد تا بتواند در دو بازی دوستانه برابر شیلی و سوئد تیم ملی را همراهی کند. البته کفاشیان هم در حل این مشکل تاثیرگذار بود. شاید اگر خود کروش به موضوع ورود نمی کرد، تیم ملی مجبور بود بدون سرمربی به مصاف ستارگان شیلی و سوئد برود و این موضوع تبعات گسترده ای برای فوتبال ایران به همراه می داشت. جالب اینجاست که یک روز پیش از سفر کروش به اتریش، یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال گفته بود ساعت 7:30 دقیقه روز بعد به اداره مالیات نامه می زند تا مشکل خروجی مربی را حل کنند و او ساعت 10 صبح راهی این کشور شود. اما عجیب اینکه کروش ساعت 3:30 دقیقه بامداد همان روز و پیش از اقدام آن مقام مسئول، راهی اتریش شد!
     
آی اسپورت
2015-03-24 16:40:40
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر