فهرست
این است قدرت تیم حکومتی!
این است قدرت تیم حکومتی!

این است قدرت تیم حکومتی!

آی اسپورت - باشگاه پرسپولیس به در و دیوار زد تا آی‌تی‌سی مهدی ترابی را بعد از باز شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی باشگاه و اعلام فیفا در این خصوص بگیرد و او را به بازی آبادان برساند اما بدهی به بازیکنان داخلی سابق باشگاه و مشخصاً سوشا مکانی باعث شد یحیی در دومین بازی از نیم‌فصل دوم هم نتواند از تنها خرید خود استفاده کند.

عصر روز جمعه یحیی گل‌محمدی اعلام کرد می‌تواند از مهدی ترابی استفاده کند چون آی‌تی‌سی این بازیکن از قطر رسیده اما همان شب زمزمه‌هایی در این خصوص پیچید که پرسپولیس امکان استفاده از ستاره تازه به خدمت گرفته‌اش را ندارد، چراکه این باشگاه به بازیکنان داخلی بدهکار است و حالا از زمان لیگ پنجره نقل‌وانتقالاتی این باشگاه را بسته است.

از صبح دیروز شایعات زیادی در این خصوص شنیده شد و حتی آرش شکرریز وکیل سوشا مکانی در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد در صورت بازی کردن مهدی ترابی، پرسپولیس 3 بر صفر بازنده خواهد شد.

از قضا این مشکل برای صنعت‌نفت آبادان هم وجود داشت و این باشگاه که رحیم زهیوی و امید خالدی دو بازیکن سابق فولاد را خریده بود به‌خاطر پنجره بسته‌اش نمی‌دانست که می‌تواند از این خریدهای جدیدش استفاده کند یا نه. در اتفاقی بی‌سابقه پنجره صنعت هم با حکم سوشا مکانی علیه این باشگاه بسته شده بود اما صنعت‌نفتی‌ها پول سوشا را دادند و پنجره باز شد و پرسپولیس این کار را نکرد.

ساعاتی مانده به بازی شایعه شد شاید شخص عزیزی‌خادم در این خصوص دخالت کند و سازمان لیگ به باشگاه‌های بدهکار سه هفته مهلت بدهد تا بدهی‌های‌شان به بازیکنان و مربیان داخلی را هم پرداخت کنند و بتوانند از خرید‌های‌شان استفاده کنند اما چنین اتفاقی رخ نداد.

پرسپولیس که بین هواداران افراطی برخی تیم‌های رقبا به تیم حکومتی معروف شده با وجود پرداختی حدوداً 15میلیاردی به ماریو بودیمیر نتوانست بدهی 795میلیون تومانی سوشا مکانی را پرداخت کند و اینطوری بود که حدود 4 ساعت مانده به بازی جواد خلیفه‌سلطان ناظر بازی اعلام کرد کارت بازی ترابی به دستش نرسیده. این وضعیت برای دو خرید فولاد هم تا آن لحظه وجود داشت اما در نهایت خالدی و زهیوی مقابل پرسپولیس بازی کردند اما ترابی از لیست پرسپولیس خط خورد و روی سکوها رفت تا پرسپولیسی‌ها کلافه و عصبانی شوند.

دیروز خبرگزاری فارس در این خصوص نوشت: «نکته قابل تأمل این است زمانی که مدیران پرسپولیس در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ مشغول رایزنی برای دریافت مجوز بازی ترابی بودند، مدیران فدراسیون به آنها اعلام کردند برای دریافت کارت بازی بازیکنان جدید این تیم باید حدود 30 پرونده این باشگاه تعیین‌تکلیف و رضایت طلبکاران جلب شود تا سرخپوشان بتوانند از ترابی و سایر بازیکنانی که احتمال دارد در روزهای آینده به این تیم بپیوندند استفاده کنند.

تمام این پرونده‌ها مربوط به دوران مدیریت مسئولان سابق باشگاه پرسپولیس است و عمر تعدادی از آنها به سال‌های 85 و 86 باز می‌گردد. در واقع باشگاه پرسپولیس برای دریافت کارت بازی نفرات جدید خود باید مبلغی حدود 3 و نیم تا 4میلیارد تومان پرداخت کنند.

مدیران این باشگاه حتی حاضر بودند برای دریافت کارت بازی ترابی تعهدهای لازم را به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ ارائه کنند اما این اتفاق هم رخ نداد.»

پرسپولیس دو امتیاز حساس را در آبادان از دست داد و در حالی که ترابی می‌توانست مشکلات این تیم را در خط حمله کم کند یا فرشته نجات آنها باشد نتوانست از ستاره خودش استفاده کند تا فضای مجازی پر شود از عصبانیت و پرخاشگری هوادارانی که سوشا، سازمان لیگ و فدراسیون را هدف گرفته بودند؛ هوادارانی که می‌گویند برای چند شاکی داخلی حکم بستن پنجره صادر کرده‌اید که برای این دو تیم در یک پرونده چنین کردید؟ آیا تیم‌های دیگر شاکی ندارند؟ آیا برای آنها هم چنین حکمی صادر شده؟ شما متوجه این تبعیض فدراسیون بهاروند نشدید آقای عزیزی‌خادم؟

اعتراض‌هایی که گفته شد شاید باعث تجمع عده‌ای از هواداران معترض پرسپولیس مقابل ساختمان فدراسیون فوتبال شود اما به هر حال همه چیز محدود شد به ابراز ناراحتی در فضای مجازی.

در عین حال پیش‌بینی می‌شد این اتفاق با واکنش کادر فنی و مسئولان باشگاه پرسپولیس همراه شود هر چند دیروز یحیی گل‌محمدی در نشست خبری حرفی در این خصوص نزد.

 

ایران ورزشی 

۲۱ ۶  
آی اسپورت
2021-03-07 22:59:00
نظر دهید

۶ نظر
علی
يكشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹، ۲۳:۳۷
فعلن که سوگولی حکومت با جعل پنجره ش باز کرده
مسعود
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹، ۰۱:۴۸
این فوتبال ایران با قانونی میلی هستش، اگه قانون خارجی بود پرسپولیس رو طوری سلاخی میکرد که تا ابد یادش نره.
۲
عرفان
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹، ۰۸:۵۱
تیم حکومتی اونی که با حکم پروند بلبلی از 2 پنجره نقا و انتقال محرومه ولی می بنیم که حکم اجرا نمیشه..
تیم حکومتی اونی که کسر 6 امتیاز پروند صمد مرفاوی 2 سال در حال خاک خوردنه..
تیم حکومتی اونی که امسال با 100 میلیارد کل لیگ رو خردین..
تیم حکومتی اونی که بیشترین منفعت رو امسال از داوری برده ولی الان سوم جدوله ...
امان از ادمهای متوهم ....امان از خبرنگارهای نون به نرخ روز خور ..
قهرمانی شخصیت می خواد..
۶
تاژ حومه
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹، ۰۹:۰۰
بیسواد هوچی گر فعلا درست هست
۱
سیاوشان
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹، ۰۹:۱۴
واقعا و حقیقتا یک وقاحت و بیشرمی و دریدگی بی نهایتی می خواد که بعد از این همه لطف و مرحمت پایان ناپذیر سیستم به تیم حکومتی پیروری بازم شاکی باشید و در نهایت رذالت از طریق تریبون رسمی روزنامه دولت به دولت حمله کنید که چرا هوای تیم ما رو ندارزد این همه طلبکاری از عهده هربی کس و کاری بر نمیاد خیلی علاقه مندم اسم نویسندشو بدونم !
۳
Bidad
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹، ۱۰:۱۵
واقعا که لجنی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر