فهرست

نکته روز: مورد خاص مکسس؛ گلهای میلیونی برای میلان

آی اسپورت – اگر هواداران میلان از مکسس به دلیل دستمزد بالایی که دراین تیم دریافت می کند انتقاد کنند، مدافع فرانسوی جواب کوبنده ای برای همه آنها دارد. دستمزد 4 میلیون یورویی مکسس برای استانداردهای تیمی نظیر میلان خیلی بالاست ولی او به اندازه کافی در یک سال گذشته گلهای حیاتی و سرنوشت ساز برای این تیم زده و به نوعی این چند میلیون یورو را به روسونری پس داده است.
مکسس با گلهایش تقریبا همه مشکلات میلان را حل کرده است. مهم ترین گل او دو سال پیش در بازی با سیه نا در هفته آخر لیگ به ثمر رسید. آن گل پیروزی روسونری بود و این تیم را به پلی اف چمپیونزلیگ فرستاد. به عبارت دیگر همان یک گل ارزشی معادل 30 میلیون یورو به دلیل پاداش های یوفا برای تیمهای حاضر دراین رقابتها داشت.
چند ماه پیش از آن هم مکسس یک بار دیگر به نجات روسونری آمده و یکی از سه گل این تیم را مقابل اندرلشت بلژیک زده بود. آن پیروزی به میلان اجازه صعود به یک هشتم نهایی چمپیونزلیگ را در فاصله یک هفته مانده به پایان رقابتهای گروهی لیگ قهرمانان داد. ضمن اینکه مکسس زیباترین گلش را با ضربه قیچی برگردان از پشت محوطه هجده قدم به تیم بلژیکی زده بود.
مکسس فصل گذشته هم برای میلان یک گل سرنوشت ساز مقابل فیورنتینا زد. همان پیروزی سیدورف کمک کرد تا پایان فصل روی نیمکت میلان بماند. فیلیپ که درایتالیا مربیان برای راحت بودن او را فیلیپو صدا می زنند، شنبه گذشته هم به این سنت دیرینه پایبند بود. شوت سرضرب او به میلان مقابل کالیاری بال پرواز داده و یک پیروزی مهم برای اینتزاگی به ارمغان آورد. شاید مربی روسونری به لطف همین گل تا پایان فصل نیمکت این تیم را از دست ندهد. گل مکسس دیوانه کننده بود.
قصه او در میلان بیشتر به یک فیلم شباهت دارد. و با اینکه دستمزد او  بیش از حد روی شانه های باشگاه سنگینی می کند، اما مدافع فرانسوی ثابت کرده که لیاقت این چند میلیون یورویی که تا امروز از این تیم گرفته را دارد. 
     
آی اسپورت
2015-03-24 12:21:12
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر