فهرست

گزارش آماری: کارلتو و طلسم نتیجه نگرفتن مقابل رقبای اصلی

با وجود پیشرفت‌های آشکار رئال مادرید، باخت یک-2 برابر بارسلونا بحثی قدیمی درباره مربی ایتالیایی تیم را بازگشایی کرد. از وقتی کارلو آنچلوتی روی نیمکت رئال مادرید نشسته تقریبا تمام بازی‌های خود با رقبای قهرمانی را باخته. او در این دو فصل هشت بازی با بارسا و اتلتیکومادرید که حاصلش شش باخت، یک تساوی و تنها یک برده بوده. هواداران رئال از این شگفت‌زده می شوند اما با نگاهی به سابقه این مربی ایتالیایی مشخص می شود که چیز جدیدی در کارنامه او نیست. البته ما درباره کسی صحبت می کنیم که سه قهرمانی لیگ قهرمانان و سه قهرمانی لیگ دارد و در بهترین لیگ‌های جهان مربیگری کرده اما هیچ گاه برابر رقبای مستقیم خود نتایج خوبی نگرفته.
او از سال 1999 تا به حال 71 بازی برابر رقبای تیمش در قهرمانی لیگ‌ها انجام داده و تنها 26 برد داشته در کنار 17 تساوی و 28 باخت.
سری A: آنچلوتی در کشورش از سال 1999 در یوونتوس و میلان مربیگری کرد که در اولی 4 شکست، 4 تساوی و سه برد داشته. در فصل 2001-2000 هم هیچ یک از چهار بازی‌اش برابر دو رقیب اصلی قهرمانی را نبرد.
در تیم میلان که به عنوان بازیکنش افتخارات زیادی به دست آورد برابر رم، اینتر و یوونتوس 15 باخت، 10 تساوی و 13 برد داشت هرچند می تواند با دو قهرمانی اروپا و قهرمانی سری A از خودش دفاع کند.
لیگ برتر: بعد از سن‌سیرو کارلتو راهی استمفوردبریج شد که بهترین نتایجش را مقابل رقبای سخت گرفت. او در هشت بازی برابر رقبای اصلی شش برد و دو باخت داشت. در فصل اول کارش، 2010-2009 دوازده امتیاز از آرسنال و منچستریونایتد گرفت و چلسی قهرمان شد.
لیگ یک: آنچلوتی در فرانسه هم نتایج متوسطی برابر رقبای اصلی گرفت هر چند هر چه جلو رفت نتایج بهتر شد. در فصل اول که از نیمه‌اش کار در پارک دو پرنس را شروع کرد بردی برابر دو تیم بالای جدول نداشت اما در فصل دوم باخت نداشت و پاری‌سن‌ژرمن را قهرمان لیگ کرد.
لالیگا: او در اسپانیا سه باخت به بارسا و سه باخت به اتلتیکو داشته. هنوز تیم همشهری را شکست نداده و تنها بردش در اکتبر گذشته پیش آمد که بارسلونا را با اقتدار و نتیجه یک-3 بردند. البته داستان فینال لیگ قهرمانان اروپا و بازی برابر اتلتیکومادرید کاملا متفاوت بود...
این آمار نشان می دهد یکی از نقاط ضعف کارلتو بازی با رقبای تیمش در کسب قهرمانی بوده اما این بر جایگاه او به عنوان یکی از بهترین مربی‌‌های جهان خدشه‌ای وارد نمی کند.
10 امتیاز از 24 امتیاز ممکن
آمار رئال در این فصل برابر تیم‌هایی که سهمیه اروپا می گیرند یعنی اول تا ششم خوب نبوده و او از 24 امتیاز ممکن تنها 10 امتیاز گرفته یعنی 41.6 درصد. باخت یکشنبه در ال‌کلاسیکو چهارمین باخت او برابر پنج تیم دیگر بالای جدول بود. رئال دو بار برابر اتلتیکومادرید و یک بار در والنسیا مغلوب شده و در برنابئو به تساوی برابر ویارئال رضایت داده. این تیم باید در زمین سویا بازی کند که در برنابئو شکستش داده و از والنسیا پذیرایی کند. این دو بازی می تواند در رسیدن به رویای قهرمانی تاثیرگذار باشد.
اما مشکلات رئال منحصر به تیم‌های در جایگاه سهمیه اروپایی محدود نمی شود، نخستین باخت این فصل کهکشانی‌ها با نتیجه 2-4 برابر رئال سوسیداد رقم خورد که الان نهم است ضمن این که در سفر به سن‌مامس هم به تیم رده هشتمی اتلتیک بیلبائو باخته‌اند. این نتایج باعث شد رئال که تقریبا تمام نیم فصل اول را صدرنشین بود چهار امتیاز از بارسلونا عقب بیفتد و امیدهایش برای قهرمانی کمرنگ شود.
     
آی اسپورت
2015-03-24 12:43:48
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر