فهرست

برای آموختن شیوه های مربیگری گواردیولا ؛ زیزو به مونیخ رفت

آی اسپورت – زین الدین زیدان بعد از شکست تیمش مقابل تیم ب رایو، راهی مونیخ شد.  مربی فرانسوی کاستیا در این سفر کوتاه به آلمان قصد دارد با پپ گواردیولا مربی بایرن مونیخ ملاقات کند و شیوه های مربیگری او در بایرن را یاد بگیرد. زیدان تا چهارشنبه در مونیخ خواهد بود و این درحالی است که تیم او یکشنبه مقابل لاس پالماس اتلتیکو باید بازی کند.
در واقع او این سفر را با هدف ارتقا بخشیدن دانش مربیگری است برنامه ریزی کرده است. زیزو در کاستیا شرایط سختی را تجربه می کند و این تیم اخیرا چهار شکست پیاپی را پشت سرگذاشته و در گروه دوم لیگ دسته دوم باشگاهی اسپانیا به مکان هفتم سقوط کرده است. در زمان سفر او به مونیخ، دو دستیار زیدان بر تمرینات کاستیا نظارت می کنند. زیدان با دو همکار دیگرش در تیم ملی فرانسه یعنی کلود ماکلله و ویلی سانیول به مونیخ رفت. این دو نفر هم قصد دریافت مدرک سه  مربیگری حرفه ای یوفا را دارند. چند نفر دیگر هم در این سفر همراه آنها هستند.
این اولین باری نیست که مربی کاستیا برای حضور در جلسات تمرین مربیان سرشناس به خارج از اسپانیا می رود. در ماه دسامبر او به مارسی رفته بود تا با بیلسا ملاقات کند و پیش از آن هم برای اخذ یک مدرک مربیگری به لیون رفته بود. 
     
آی اسپورت
2015-03-24 15:53:51
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر