فهرست

جملات بیادماندنی فوتبال ایران در سال ۹۳: مارادونا هم بودم خط می‌خوردم!/ یارانه حق ماست

آی اسپورت- در سال ۱۳۹۳ به علت فراوانی و تعدد رویدادهای ورزشی در سطح جهان و آسیا روزهای شلوغی را پشت سر گذاشت و به همین خاطر طبیعی بود که حواشی ایجاد شده در همین مسیر عاملی برای رونق گرفتن رسانه‌های ورزشی و توجه مردم به این حوزه شود. البته مطابق معمول باز هم فوتبالی‌ها نقش اول را در این ماجرا ایفا کردند و برای نمونه کار حتی به حبس و زندان رفتن سرمربی سابق تیم ملی هم کشیده شد. در این روزهای ابتدایی سال جدید مروری بر اظهار نظرهای جنجالی سال ۱۳۹۳ خالی از لطف نیست. این مطلب را به نقل از ایمنا بخوانید:
۱-به پرسپولیس می‌رفتم هم کارت پایان خدمتم مشکل داشت؟
بختیار رحمانی بازیکن تیم فولاد خوزستان بعد از مطرح شدن بحث کارت‌های پایان خدمت توسط علی دایی سرمربی آن زمان پرسپولیس گفت: جام را می‌خواهند؟ جام مبارک‌شان، اصلاً مردانه این حرف را بزنند و ثابتش کنند، خودمان جام را برای‌شان پست می‌کنیم و جام برای خودشان. هرکی مرد است به خودم بگوید بروم. من ۴ سال است پاسپورت دارم و اگر دو سال قبل رفته بودم پرسپولیس این‌ها را می‌گفتند؟
۲-من به رحمتی گفتم امضا نکن؟
علی کفاشیان در مورد اظهارات سید مهدی رحمتی در مورد برگشت دوباره به تیم ملی فوتبال گفت: از حرف‌هایی که رحمتی زده خیلی ناراحت هستم. او گفته من نگذاشتم نامه خداحافظی را امضا کند در حالی که به من ارتباطی نداشت. من اصلا در اینطور مسائل دخالت نمی‌کنم ولی گفتم مشکل او حل شود. آقای کی‌روش نامه اش را نپذیرفت. حالا اصلا او صدای من را ضبط کرده باشد، مگر خلافی کرده ام که مرا می‌ترسانید؟
۳-به کی‌روش گفتیم چقدر می‌خواهی تا پیراهن ما را نپوشی؟
نماینده آل اشپورت در مورد حواشی ایجاد شده بر سر جنس پیراهن تیم ملی در اردوی آفریقای جنوبی گفت: از سوی فدراسیون فوتبال به ما گفته شد ۲ دست گرمکن برایشان به آفریقای جنوبی بفرستیم اما کی‌روش به دنبال بهانه بود. کی‌روش می‌گوید ۳۰۰ هزار دلار باید به من بدهید اما ما در جواب به او گفتیم حاضریم مبلغی به حسابت واریز کنیم تا تو برند ما را نپوشی!
۴-تمام فوتبالیست‌ها برای یارانه ثبت نام کرده‌اند!
سامان آقا زمانی بازیکن سابق تیم پرسپولیس گفت: به من گفته‌اند چون فوتبالیست هستم نباید یارانه بگیرم ولی این یارانه حق ماست و بقیه فوتبالیست‌ها این پول را می‌گیرند.
۵-مارادونا هم بودم خط می‌خوردم!
پیام صادقیان بعد از اینکه نامش در لیست بازیکنان تیم ملی نبود گفت: من اگر مارادونا هم بودم خط می‌‌خوردم چرا که پس از درخششم در بازی با کویت در تمرینات حس می‌‌کردم که کی‌روش فوتبال من را قبول ندارد.
۶-مسی دو دست دارد و دوپا، او آدم فضایی نیست
علی کریمی در مورد حضور تیم ملی ایران در جام جهانی برزیل گفت: من دفعه پیش گفتم بازی در جام جهانی خیلی سخت است مخصوصا مقابل تیم‌های درجه یک اما بازیکنان بزرگ به نظر من آدم فضایی که نیستند. درست است مسی بهترین بازیکن جهان است و آرژانتین بازیکنانی مثل مسی زیاد دارد اما مسی هم دو پا، ‌دو دست و یک مغز دارد پس نباید خدای ناکرده کاری کنیم که بچه‌های ما ترس داشته باشند.
۷-مگر بد است که اقوام من مشکلات مالی سرخابی‌ها را حل کنند؟
خادم معاون وزارت ورزش در مورد انتخاب اعضای هیات مدیره دو باشگاه پرسپولیس و استقلال گفت: اگر بر فرض، من وابستگان خودم را به هیأت مدیره استقلال و پرسپولیس آوردم، مگر کار بدی کرده‌ام؟ مگر بد است که اقوام من مشکلات مالی استقلال و پرسپولیس را حل کنند و پول بدهند؟
۸-شفاف سازی برای نابود کردن فوتبال است
سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن گفت: من اصلا نمی‌دانم چرا در فوتبال اینقدر دنبال شفاف سازی هستیم؟ این مدل شفاف سازی فوتبال را نابود کند. به نظرم این اطلاعات فقط باید در اختیار سازمان لیگ و باشگاه ها باشد.
۹-نکونام با نظر من بازوبند آبی بست
نبی دبیر کل سابق فدراسیون فوتبال گفت: کافی است که به کاپیتان‌های تیم ملی در سال‌های گذشته نگاه کنیم. جایی که بازیکنانی مانند محمد پنجعلی، علی کریمی، مهدی مهدوی کیا، از بازوبند قرمز استفاده کردند و اتفاقی نیفتاد. طبیعی است که وقتی پیراهن تیم ملی قرمز است باید بازوبند رنگ مخالف باشد و در این میان هیچ سلیقه‌ای مطرح نیست و بستن بازوبند آبی رنگ در بازی با مونته نگرو با نظر سرپرست تیم ملی یعنی من اتفاق افتاد.
۱۰-اگر بدشگون بودم بازی مقابل کره جنوبی را نمی‌بردیم!
مزدک میرزایی گزارشگر اعزامی صدا و سیمای ایران به جام جهانی برزیل در مورد پاقدمش برای تیم ملی ایران اظهار نظر جالبی داشت و گفت: بازی آخر مرحله انتخابی در مقابل کره جنوبی را من گزارش کردم که با صعود تیم ملی همراه شد و این نشان می‌دهد که من برای تیم ملی بدشگون نیستم.
     
آی اسپورت
2015-03-24 17:12:38
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر