فهرست

جلسه باشگاهها برای تصمیم گیری در مورد اعتصاب لالیگا

آی اسپورت-  نماینده های باشگاههای اسپانیایی فردا تصمیم مهمی در مورد اعتصاب احتمالی رقابتهای فوتبال باشگاهی این کشور در روزهای هجدهم و نوزدهم آوریل خواهند گرفت.
درصورت تصویب این تاریخ در جلسه فردا در بارسلونا، رقابتهای دسته اول و دوم هفته سی و دوم لالیگا  برگزار نخواهند شد. اکثر چهل و دو  باشگاه عضو این اتحادیه که بیشترآنها را تیمهای کوچک شکل داده اند، با اعتصاب در رقابتهای لالیگا موافق هستند.
دلیل اصلی این امر تاخیر در وضع قوانین جدید مربوط به حق پخش تلویزیونی بازیهای فوتبال اسپانیا اعلام شده است. باشگاههای کوچک ادعا می کنند که از مدتها پیش به آنها وعده تصویب قانون جدید داده شده بود و باشگاههای بزرگ هم با اینکه در انتظار قانون جدید هستند، دراین اعتصاب آنها را همراهی می کنند. درصورت اعتصاب لالیگا، پیدا کردن تاریخ دیگری برای برگزاری بازی های هفته سی و دوم لیگ با مشکل روبرو خواهد شد.
ظاهرا تنها روز خالی در تقویم برای جبران بازی های این هفته روز 20 مه خواهد بود. مخالفان اعتصاب می گویند که چنین اقدامی به شهرت فوتبال اسپانیا خارج از این کشور و اروپا لطمه زیادی وارد می کند. روز شش فوریه  اتحادیه باشگاههای اسپانیا اعلام کرده بودند درصورت عدم تصویب قانون جدید، پانزده روز بدون فوتبال در این کشور حاکم خواهد شد. با گذشت یک ماه و نیم از آن تاریخ، هیچ تغییری در شرایط ایجاد نشده و ظاهرا فردا هر 42 باشگاه عضو این اتحادیه در این مورد تصمیم نهایی را اتخاذ می کنند.
درعین حال دولت اسپانیا امیدوار است که بتواند بیانیه ای رسمی در این رابطه در آینده ای نزدیک منتشر کند و منابع نزدیک به دولت هم نسبت به اینکه این قانون همین روزها به تصویب برسد، خوشبین هستند. قرارداد فعلی رقابتهای باشگاهی اسپانیا با شبکه های مدیاپرو و کانال + ژوئن امسال به پایان می رسد و هنوز معلوم نیست فصل آینده چه شبکه ای مسابقات باشگاهی این کشور را پوشش خواهد داد. 
     
آی اسپورت
2015-03-24 16:34:37
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر