فهرست

موفق‌تر از حجازی و عابدزاده / آمار به نفع حقیقی رای می‌دهد

آی اسپورت – کارلوس کی‌روش پیش از بازی ایران و نیجریه در تصمیمی غافلگیر کننده، علیرضا حقیقی را به عنوان دروازه‌بان اول تیم ملی انتخاب کرد. تصمیمی که حالا با اتهاماتی از طرف منتقدان کی‌روش مواجه شده است. امروز قلعه‌نویی سرمربی استقلال هم خواست اگر کی‌روش تخلفی کرده به تخلفش رسیدگی و با او برخورد شود. فارغ از اینکه این اتهامات چقدر حقیقت دارند، آمار نشان می‌دهد حقیقی در جام جهانی کارنامه موفقی داشته است.
دروازه‌بان 26 ساله تیم ملی در جام جهانی، آماری بهتر از حجازی و عابدزاده داشت. حجازی در سه بازی مرحله گروهی جام جهانی 1978، 7 گل خورد. احمدرضا در دو بازی جام جهانی 1998 برای تیم ملی بازی کرد و سه بار دروازه‌اش را باز شده دید. ابراهیم میرزاپور هم در جام جهانی 2006، 6 گل خورده در سه مسابقه مرحله گروهی داشت. آمار 4 گل خورده حقیقی، بهترین آمار دروازه‌بان‌های اصلی ایران در ادوار جام جهانی محسوب می‌شود. البته او بخش مهمی از این آمار و ثبت تنها کلین شیت فوتبال ایران در جام‌های جهانی را مدیون دفاع چند لایه و نفوذ ناپذیر ایران در دو بازی ابتدایی است.
با این وجود، حقیقی در زمینه سیوها هم آمار خوبی دارد. دروازه‌بان ایران در بازی اول مقابل نیجریه فقط یک بار مجبور به واکنش شد اما در بازی با آرژانتین سه مهار کلیدی داشت. او در آن مسابقه دو بار توانست ضربات  داخل محوطه هیگواین و آگرو را دفع کند.
هیچکدام از گل‌های خورده ایران حاصل اشتباه مستقیم حقیقی نبود. دو گل از این چهار گل در شرایط تقریبا تک به تک زده شد و دو گل دیگر ضربات پشت محوطه مسی و ژکو بودند.
     
آی اسپورت
2015-03-24 17:48:10
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر