فهرست

یوفا در سیطره رییس فرانسوی/ پلاتینی بدون ‌رقیب انتخاب شد

آی‌اسپورت: میشل پلاتینی در کنگره سالانه اتحادیه فوتبال اروپا برای سومین بار به عنوان رییس یوفا انتخاب شد بدون اینکه رقیبی داشته باشد. سپ بلاتر رییس فیفا میهمان این برنامه بود که تمام روز طول کشید و با انتقاداتی از سوی دیگر رقبای خود که برای معرفی نمایندگان خود به این مراسم دعوت شده بودند، روبرو شد. دو نهاد بزرگ فوتبالی با وضعیت متفاوتی در سال‌های اخیر روبرو شده اند در حالی که یوفا به خاطر برگزاری موفق لیگ قهرمانان از سود بالایی برخوردار شده فیفا با رسوایی‌های مالی زیادی مواجه شده.
پلاتینی در این مراسم گفت:«ما شفا هستیم، ما دموکراتیک هستیم و ما بهترین هستیم. ما نشان دادیم که ترکیب احساسات و واقعیت، ایده‌آل‌ها و حقیقت امکانپذیر است.» یوفا اعلام کرده که از پنجمین نامزدی بلاتر برای ریاست فیفا در روز 29 مه(8 خرداد) حمایت نمی کند، رقبای بلاتر، لوییز فیگو، مایکل فان‌پراگ و شاهزاده علی بن حسین هستند.
در این نشست دیوید جیل از انگلیس که عضو کمیته اجرایی یوفا است به عنوان نایب رییس بریتانیایی یوفا در کمیته اجرایی فیفا انتخاب شد و ترفورد هیوز از ولز را با 43 رای در برابر 10 رای شکست داد.
شوکر، عضو جدید کمیته اجرایی
داوور شوکر بهترین گلزن تاریخ کرواسی به عنوان عضو جدیدکمیته اجرایی یوفا انتخاب شد. شوکر در جام جهانی 1998 که کرواسی نخستین حضور در این رقابت‌ها به عنوان کشور مستقل را تجربه کرد و به مقام سومی دست یافت، نقشی کلیدی داشت و با 6 گل آقای گل جام شد. او همان سال با رئال مادرید قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده بود.

شوکر 47 ساله که از سال 2012 ریاست فدراسیون فوتبال کشورش را بر عهده دارد، در سویا، آرسنال و وستهام نیز بازی کرده. پیش از این میشل پلاتینی، آنخل ماریا ویار از اسپانیا و بوریسلاو میهایلوف از بلغارستان به عنوان بازیکنان سابق در این کمیته حضور داشتند.
     
آی اسپورت
2015-03-25 09:45:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر