فهرست
جدیدترین رنکینگ مربیان جهان: صعود ۲۶۰ پله‌ای منصوریان!
جدیدترین رنکینگ مربیان جهان: صعود ۲۶۰ پله‌ای منصوریان!

جدیدترین رنکینگ مربیان جهان: صعود ۲۶۰ پله‌ای منصوریان!

آی اسپورت- در تازه‌ترین رده‌بندی اعلام شده برترین مربیان باشگاهی فوتبال جهان علیرضا منصوریان، سرمربی جوان نفت تهران که همراه با این تیم صدرنشین رقابت‌های لیگ برتر ایران است و در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا نیز موفق به ثبت اولین برد خود شده، با صعود 260 پله‌ای و کسب 997 امتیاز، از رده هشتصدوبیست‌ونهم جهان به رتبه پانصدوشصت‌ونهم رسید تا پس از حسین فرکی، سرمربی 1616 امتیازی سپاهان دومین مربی ایرانی این رده‌بندی باشد.

فرکی که در رده‌بندی قبلی در رده دویست‌وچهل‌وهفتم قرار داشت، به دلیل عدم حضور در لیگ قهرمانان آسیا سقوطی 116 پله‌ای را تجربه کرد و به رتبه سیصدوچهل‌وسوم رسید اما همچنان برترین مربی ایرانی حاضر در این رنکنیگ باقی ماند. در رده‌بندی منتشر شده این هفته منصوریان و حمید درخشان تنها مربیان ایرانی هستند که صعود کرده‌اند.

سرمربی پرسپولیس که در رده‌بندی قبلی در رده ششصدوپانزدهم دنیا بود،‌ با 11 پله صعود و 918 امتیاز به رده ششصدوچهارم رسیده است. امیر قلعه‌نویی، سرمربی استقلال اما 49 پله سقوط کرد و در حالی که در رده‌بندی قبلی دومین مربی ایرانی رنکنیگ و مربی شماره 563 جهان بود، با 897 امتیاز به رده ششصدودوازدهم رسید. او در حال حاضر چهارمین ایرانی حاضر در این رده‌بندی است.

پنجمین مربی ایرانی این فهرست نیز افشین قطبی است که به دلیل بدون تیم بودن، همچنان در حال طی کردن روند نزولی خود در این رده‌بندی است و با 663 امتیاز از رده هفتصدوهفدهم تا رده هفتصدوبیست‌وسوم پایین آمده است.

در میان مربیان خارجی شاغل در فوتبال ایران نیز «دراگان اسکوچیچ»، سرمربی جوان و موفق فولاد خوزستان که در حال طی کردن روند صعودی در این رنکینگ است، با کسب 473 امتیاز و 139 پله صعود، از رده نهصدوهشتادودوم جهان به رده هشتصدوچهل‌وسوم رسید. «تونی اولیویرا»، سرمربی پرتغالی تراکتورسازی و برترین مربی ماه اسفند لیگ برتر فوتبال ایران نیز چهار پله صعود کرده و از رده هفتصدوهشتادوپنجم به هفتصدوهشتادویکم جهان رسیده است.

در رده‌بندی کلی اعلام شده «کارلو آنچلوتی»، سرمربی رئال مادرید همچنان با 16710 امتیاز صدرنشین است. «لوئیز انریکه»، سرمربی بارسلونا به دلیل کسب نتایج بسیار خوب در هفته‌های اخیر با این تیم دو پله صعود کرده و با 14072 امتیاز به رده دوم رسیده است. «پپ گواردیولا»، سرمربی بایرن مونیخ یک پله سقوط کرده و با 13393 امتیاز در رده سوم ایستاده است. «دیه‌گو سیمئونه»، سرمربی اتلتیکومادرید با 12963 امتیاز چهارم است و «اونای امری»، سرمربی سویا نیز با 12703 امتیاز پنجم است.

     
آی اسپورت
2015-03-25 11:44:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر