فهرست
سرمربی تیم‌ملی شیلی را بشناسید؛ سامپائولی ششمین مربی‌برتر دنیا
سرمربی تیم‌ملی شیلی را بشناسید؛ سامپائولی ششمین مربی‌برتر دنیا

سرمربی تیم‌ملی شیلی را بشناسید؛ سامپائولی ششمین مربی‌برتر دنیا

آی اسپورت- خورخه سامپائولی که ملیتی آرژانتینی دارد سرمربی تیم ملی شیلی است. سامپائولی که متولد سال 1960 است و به تازگی وارد 55 سالگی شده است پس از هدایت چند تیم باشگاهی و در نهایت هدایت تیم یونیورسیداد شیلی و حضور موفقیت آمیز در این تیم، از سال 2012 هدایت تیم ملی شیلی را بر عهده گرفت. پس از تصاحب سکان تیم ملی شیلی این تیم پویاتر عمل کرده و بازیکنان به خوبی با شیوه سامپائولی تطبیق پیدا کردند تا جایی که اکنون و پس از جام جهانی 2014 شیلی در رنکینگ پانزدهم تیم‌های ملی جهان حضور دارد.

 

در آخرین رده‌بندی اعلام شده از سوی فدراسیون بین الملی تاریخ و آمار فوتبال در سال 2014، پس از مربیان مطرحی چون یوآخیم لو، آلخاندرو سابیا، لوییس ونگال و... خورخه سامپائولی آرژانتینی در جایگاه ششم برترین مربیان فوتبال قرار گرفت.

 

با هدایت شیلی توسط سامپائولی در جام جهانی 2014، این کشور موفق شد با غلبه بر استرالیا و اسپانیا به مرحله‌ی یک هشتم نهایی صعود کند و در این مرحله در برابر برزیل میزبان در نهایت در ضربات پنالتی، با شایستگی تمام از دور رقابت‌ها کنار رفت. سامپائولی در پایان این مسابقه گفت:\"این بازیکنان باید وارد تاریخ شیلی شوند\"

 

عملکرد موفق سامپائولی در شیلی، مسئولان فدراسیون فوتبال این کشور را مجاب کرد تا قراردارد این مربی را تا پایان سال 2018 تمدید کنند.

 

حال سامپائولی روز پنجشنبه پیش از دیدار با برزیل، شاگردان خود را در مصاف با ایران محک خواهد زد. شیلی با انجام این دو دیدار دوستانه خود را برای بازی‌های کوپا 2015 آماده می‌کند.

     
آی اسپورت
2015-03-25 12:59:43
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر