فهرست
تردید در میزبانی جام جهانی/ انگلیس درفکر  یورو 2028
تردید در میزبانی جام جهانی/ انگلیس درفکر یورو 2028

تردید در میزبانی جام جهانی/ انگلیس درفکر یورو 2028

آی اسپورت – گرگ دایک رئیس فدراسیون فوتبال انگلیس شب گذشته گفته بود که کشورش تنها درصورتی که سپ بلاتر از سمت ریاست فیفا کنار برود، برای رقابتهای جام جهانی 2026 کاندید میزبانی مسابقات می شود. اما او لحظاتی بعد اعلام کرد که شاید انگلیس در این مورد تجدیدنظر کند و با توجه به ریاست بلاتر در فیفا،  به جای جام جهانی میزبانی یورو 2028 را درنظر گیرد.

او گفته هرگونه نامزدی احتمالی کشورش به شرایط بلاتر در فیفا در زمان مهلت پایانی کشورهای خواهان میزبانی بستگی دارد. انگلیس در کمال ناباوری میزبانی جام جهانی 2018 را از دست داد و دایک امیدوار است حضور دیوید جیل به عنوان نایب رئیس جدید فیفا بتواند شانس این کشور را برای میزبانی یک تورنمنت مهم بین المللی در آینده افزایش دهد.

او گفت: \" اگر دیوید بتواند به ما تضمین دهد که سیستم درست و حسابی و عادلانه ای در فیفا حاکم است، ما می توانیم نسبت به ارائه درخواست میزبانی دوباره تشویق شویم. حقیقت این است که شانس برگزاری جام جهانی 2026 در اروپا بسیار پایین است. سپ بلاتر هم به احتمال زیاد تا زمان اعلام محل برگزاری آن جام جهانی هنوز رئیس فیفا خواهد بود و اگر او رئیس باشد، ما قطعا نامزد میزبانی نمی شویم. سیاست ما این است تا زمانیکه رئیس فعلی فیفا قدرت را در دست دارد، برای جام های جهانی درخواست میزبانی ندهیم. برای همین بیشتر به میزبانی یورو 2028 علاقه داریم. برای اینکه از یوفا خوشمان می آید و هنوز هم زمان زیادی تا آن رقابتها باقی مانده است.\"

     
آی اسپورت
2015-03-25 12:31:10
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر