فهرست
جملات بیاد ماندنی فوتبال ایران در سال 93 (3) : مقابل آرژانتین فقط باید برایتان دعا کرد!/ چقدر خوبیم ما!
جملات بیاد ماندنی فوتبال ایران در سال 93 (3) : مقابل آرژانتین فقط باید برایتان دعا کرد!/ چقدر خوبیم ما!

جملات بیاد ماندنی فوتبال ایران در سال 93 (3) : مقابل آرژانتین فقط باید برایتان دعا کرد!/ چقدر خوبیم ما!

آی اسپورت- ورزش ایران در سال ۱۳۹۳ به علت فراوانی و تعدد رویدادهای ورزشی در سطح جهان و آسیا روزهای شلوغی را پشت سر گذاشت و به همین خاطر طبیعی بود که حواشی ایجاد شده در همین مسیر عاملی برای رونق گرفتن رسانه‌های ورزشی و توجه مردم به این حوزه شود. البته مطابق معمول باز هم فوتبالی‌ها نقش اول را در این ماجرا ایفا کردند و برای نمونه کار حتی به حبس و زندان رفتن سرمربی سابق تیم ملی هم کشیده شد. در این روزهای ابتدایی سال جدید مروری بر اظهار نظرهای جنجالی سال ۱۳۹۳ خالی از لطف نیست.


۱-مقابل آرژانتین فقط باید برایتان دعا کرد!


در جریان برگزاری رقابت‌های جام جهانی برزیل استیو مک‌منمن بازیکن سابق تیم ملی انگلستان که به عنوان کارشناس تلویزیونی جام جهانی را تحلیل می‌کرد به دو سئوال کوتاه خبرنگار ایرانی درباره فوتبال ایران پاسخ داد. او گفت: فکر می‌کنم شما در گروه سختی هستید. بازی برابر این تیم برای هر تیمی سخت است و برای شما سخت‌تر. من فقط می‌توانم برای شما دعا کنم که اتفاق بدی نیفتد!


۲-کاری می‌کردم که مسی پیراهنم را برای یادگاری بگیرد!


حامد لک دروازه بان تیم تراکتورسازی که در لیست مسافران جام جهانی جایی نداشت گفت اگر کی‌روش من را به برزیل می‌برد آنچنان نمایشی در برابر آرژانتین ارائه می‌دادم که در پایان مسابقه لیونل مسی پیراهنم را برای یادگاری بگیرد!


۳-دو نفر روی بازی تاثیر گذاشتند، یکی مسی و یکی داور!


کارلوس کی‌روش پس از پایان بازی ایران و آرژانتین گفت: این شاید یک پایان تلخ بود اما من هنوز ناامید نیستم. امروز دو نفر روی بازی تاثیر داشتند یکی مسی، یکی هم داور!


۴-هفت سال مقابل مسی بازی کردم اما یکبار هم پیراهنش را نگرفتم


یک معمای عجیب و پیچیده در مورد تیم‌ملی فوتبال ایران بعد از بازی با آرژانتین به وجود آمد که هیچ کس نتوانست پاسخ روشنی به آن بدهد؛ چه کسی پیراهن لیونل مسی را در پایان بازی گرفت؟ اما نکونام کاپیتان تیم ملی گفت: من ۷ سال در لالیگا بازی کردم اما یک بار از او لباس نخواستم. البته خیلی هم دوستش دارم اما حتی یک‌بار هم به او نگفتم پیراهنت را به من بده.


۵-چقدر خوبیم ما!


در نیمه دوم بازی ایران و آرژانتین در جام جهانی عادل فردوسی پور به خاطر کیفیت بد صدای مزدک بازی را گزارش کرد و این هیجان را به خوبی به بیننده انتقال داد و جملات و عبارات فوق العاده عادل در این گزارش ۴۵ دقیقه‌ای از یادها نخواهد رفت. آنجا که با واقع نگری در همان اوایل نیمه دوم گفت: چقدر دوست داشتیم داور سوت پایان را همین الان بزند یا لحظاتی بعد با تداوم بازی درخشان تیم ملی این عبارت را برای تیم ایران به کار برد: چقدر خوبیم ما!


۶-حالا کی‌روش قهرمان شده و من آدم بده!


علی کفاشیان بعد از پایان رقابت‌های جام جهانی در صحبت هایش گفت: ما که همیشه پشت کی‌روش بودیم و از او حمایت کردیم حتی در زمانی که از او انتقاد می‌شد. حالا او قهرمانی ملی شده و همه فدراسیون را مقصر و به عنوان آدم بده می‌دانند که چرا قرارداد او تمدید نمی‌شود.


۷-بودن یا نبودن کی‌روش مهم نیست


بعد از پایان رقابت‌های جام جهانی محمدرضا خلعتبری مصاحبه‌ای دردسرساز انجام داد و در پاسخ به این سوال که کی‌روش اعلام کرده بعد از جام جهانی از تیم ملی فوتبال ایران جدا می‌شود، تأکید کرد: بودن یا نبودن کی‌روش مهم نیست بلکه مهم تیم ملی ایران و نتایج آن است. ما باید به فکر آینده تیم ملی باشیم نه اینکه چه کسی در تیم می‌ماند یا خیر. همین مصاحبه باعث دلخوری سرمربی تیم ملی شد و خلعتبری رقابت‌های جام ملت‌های استرالیا را هم از دست داد.


۸-خوش تیپی علیرضا یک نعمت خدادادی است!


داستان حضور علیرضا حقیقی در جام جهانی و توجه رسانه‌ها به تیپ و قیافه او هم داستان دیگری بود که در اوایل تابستان امسال تبدیل به سوژه روز شد اما پدر این بازیکن در مصاحبه‌ای جالب گفت: چهره زیبا و خوش تیپی نعمتی است که خداوند به علیرضا اهدا کرده است و باعث شد او در جام جهانی به چشم بیاید!


۹-شش درصد از قراردادهای لیگ برتر مشکوک است


مهدی تاج رئیس سازمان لیگ برتر در مورد قراردادهای لیگ چهاردهم گفت: برای خود ما هم جای این سئوال است که مثلاً بازیکنی سال قبل ارقامی نزدیک به ۲ میلیارد گرفته بودند چطور نسبت به سال قبل این همه کم گرفته‌اند و قراردادهای‌شان رسیده زیر یک میلیارد تومان. به نظرمان ۶ درصد قراردادهای بسته شده در لیگ غیر واقعی است و با متخلفان برخورد می‌کنیم. 


۱۰-تعداد کارت‌های جعلی بالای ۱۵۰ عدد است


علیرضا منصوریان سرمربی تیم نفت تهران در پاسخ به سئوالی مبنی بر اعلام نام ۲۱ بازیکنی که کارت معافیت آنها جعلی است، گفت: فوتبالیست‌ها مقصر نیستند. این بازیکنان معافیت سنددار دارند نه معافیت جعلی. الان ۲۱ نفر معرفی شده‌اند ولی من به شما می‌گویم که این تعداد در سال‌های گذشته بالای ۱۵۰ نفر بوده‌اند.

     
آی اسپورت
2015-03-25 17:29:51
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر