فهرست
توفان مسی در 30سالگی/ لئو در اوج!
توفان مسی در 30سالگی/ لئو در اوج!

توفان مسی در 30سالگی/ لئو در اوج!

آی‌اسپورت- اين روزها كريستيانو رونالدو و كريم بن‌زما، مهاجمان رئال‌مادريد، به خاطر آمار ضعيف گلزنی هفته‌ها و ماه‌های گذشته به باد انتقاد گرفته شده‌اند اما در تيم رقيب يعني بارسلونا، ليونل مسی روزهای خوبي را می‌گذراند و توانسته روند خوب گلزنی‌اش را حفظ كند.

 لئو مسي در 27 ديداری كه در اين فصل براي تيمش برگزار كرده، 29 گل زده. او در 7 بازي از اين 27 بازي‌ موفق به گلزنی نشده ولي در 20 بازي ديگر به گل رسيده و نقش كليدی در كسب امتياز براي تيمش داشته.

 ستاره آرژانتينی آبی‌واناری‌ها در مقايسه با بازه زمانی مشابه فصل قبل آمار گلزنی‌اش را به مراتب افزايش داده. چراكه مسب در پايان ماه ژانويه سال 2016، تنها 21 گل براي تيمش زده بود كه آمار نه چندان مطلوبب براي او، به ويژه در مقايسه با فصول قبل از آن به حساب می‌آمد اما او اين فصل توانسته اين آمار را  بهبود ببخشد.

 مسی تا اینجای اين فصل 5 بار دوگله شده و دو بار هت‌تريك كرده. در 9 بازي از 10 بازي آخری كه براي بارسا انجام داده هم به گل رسيده و 9 پاس گل هم داده و همين آمار خوب باعث شده كه با زدن 15 گل نامش را در صدر جدول گلزنان لاليگا ببيند و با زدن 10 گل هم آقاي گل فعلي ليگ قهرمانان اروپاست.

 لئو در عين حال در اين فصل در زدن ضربات پنالتی هم موفق بوده و تا اينجا توانسته 100 درصد پنالتی‌هايش را تبديل به گل كند.  او 4 بار هم از روي ضربات ايستگاهی به گل رسيده و گل‌هايی تماشايی را براي تيمش زده. او كه در بازي‌های اخير بارسا دو ضربه پنالتی را در اختيار نيمار قرار داده بود، در بازیپنج‌شنبه شب تيمش مقابل رئال سوسيه‌داد در جام‌حذفی پشت يك ضربه پنالتی قرار گرفت و آن را تبديل به گل كرد.

 يكي ديگر از نقاط قوت مسی در طول اين فصل، ضربات ايستگاهی تماشايی‌اش است. او در كنار كريس و ساندرو، بازيكن مالاگا، بازيكنانی هستند كه در اين فصل لاليگا بيشترين گل‌ها را از روي ضربات ايستگاهی زده‌اند و هر يك سه بار از روي ضربات ايستگاهی به گل رسيده‌اند. نكته جالب توجه اينجاست كه مسی گل‌هايش از روي ضربه ايستگاهی را در بازي‌های متوالی زده.

۶    
آی اسپورت
2017-01-29 14:26:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر