فهرست
نظرسنجی معنادار؛ آزمون، ۹۰ و شفافیت
نظرسنجی معنادار؛ آزمون، ۹۰ و شفافیت

نظرسنجی معنادار؛ آزمون، ۹۰ و شفافیت

آی اسپورت – اینکه نظر سنجی برنامه نود یک سناریو است برای اینکه آزمون اول شود و بعد بگوید بخاطر رای مردم برمی‌گردم از آن حرفهاست. اتفاقا آزمون همین چند روز قبل در استوری خالکوبی جدیدی از خود منتشر کرد که متن آن کنایه‌ای بود تند در همین باب که خیلی بازش نمی‌کنیم تا حاشیه‌ای ایجاد نشود. آزمون به تیم ملی دعوت شده و بازگشت‌اش به اردو و حضورش در تمرینات تیم ملی حتمی و قطعی است و اتفاقا کی‌روش و تاج در این باره دو شب قبل هم جلسه‌ای مفصل داشته‌اند.

آزمون به تیم ملی برمی‌گردد و ربطی هم به رای و نظر سنجی ندارد و البته بد نیست بدانیم چه ما خوش‌مان بیاید چه بد آزمون به عنوان نماد تیم ملی کنونی ایران از نگاه رسانه‌های معتبر بین المللی شناخته می‌شود. کما اینکه قبل و در حین جام جهانی همه رسانه‌های مطرح جهان در بررسی تیم ملی ایران آزمون را معرفی می‌کردند.

بله، چه بخواهیم و نخواهیم آزمون یکی از ارکان اصلی و بازیکنان فیکس تیم ملی بوده و وقتی بنا باشد که مردم از میان شش نفر از عناصر فاز حمله  به یک نفر به عنوان امید گلزنی رای دهند نمی‌شود و نمی‌توان آزمون را نادیده گرفت و او را یکی از این شش نفر ندانست.

تلاش برای القای اینکه این نظرسنجی سناریویی است تا آزمون رای بیاورد و بعد بگوید بخاطر مردم برگشتم هم تلاشی است از سوی برخی برای حمله چندین باره به آزمون و در کنارش نادیده گرفتن صداقت و صیانت برنامه نود و باز هم دامن زدن به مسایل شخصی و این حقیقتا و صادقانه بگوییم اصلا خوب نیست.

یعنی برنامه نود آرای مردم را دست کاری می‌کند؟ اگر مردم معتقد به آزمون نباشند حداقل به صداقت عادل فردوسی پور و صحیح بودن نظر سنجی‌هایش ایمان دارند و هیچ گاه نه هیچ رسانه‌ای گفته و نه هیچ فردی که این آرا واقعیت ندارد. حال اینکه چرا کی‌‌روش رحمتی  را بعد از تهدید به خداحافظی از تیم ملی خط می‌زند و آزمون را به رغم غیبت در اردوها دعوت می‌کند مبحثی دیگر است که ما هم به آن نقد داریم اما خب، شاید کی‌روش که می‌گوید علل عدم حضور آزمون در اردوهای قبلی به رغم دعوت، ریشه در برخی مسایل دیگر دارد حتما در آینده این ابهام را با شفاف سازی مرتفع خواهد کرد اما بد نیست تاکید کنیم آزمون چه اول شود و چه آخر تا دو روز دیگر در تمرینات شرکت می‌کند و هر چه هم تلاش شود نمی‌شود برنامه نود و حداقل صداقت آن را زیر سوال برد.

مگر غیر از این است؟ خیلی‌ها از جمله قلعه نویی و بسیاری از اهالی سرشناس فوتبال در مقاطع مختلف و حتی برخی رسانه‌ها  تلاش کردند بین نود و مردم فاصله‌ای بیاندازند اما نتوانستند. آب در هاون کوبیدن است. خود را خسته کردن است!

۹۵۲ ۷  
آی اسپورت
2018-10-09 11:11:00
نظر دهید

۷ نظر
***
سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷، ۱۱:۳۴
یعنی تیم ملی شده، تیم میلی کیروش
بازیکنی که دعوت شده نمیاد سر تمرین از اونور بازیکنی که دعوت نشده میاد تمرین میکنه!!
امید
سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷، ۱۱:۴۲
من خلاصه صحبتهای سیدجلال را که دیدم جناب فردوسی پور قصدش حمله به طاهری بود. یعنی این مردک که خودش متهم بزرگ ترین حاشیه سازی بر علیه پرسپولیس هست در جایگاه مدعی ظاهر شده. آخه مردک اگه طاهری در محرومیت پرسپولیس مقصر بوده به اندازه دو پنجره بازیکن گرفته. تو که شب بازی با الهلال موج منفی دادی چه غلطی کردی؟ این برنامه زرد نود با اون مجی منگولش باید تعطیل شوند.
محمد
سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷، ۱۷:۲۱
اتفاقا سیدجلال هم به روش اورد ولی خودشو زد به اون راه
۶
makh
سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷، ۱۱:۴۸
چقدر چندش اوره این قدوسی ، ادمی که حامی دایی ،فردوسی پور ،رویانیان و ازمونه و البته رفیق شفیق صمد ابراهیمی نهایتش همچبن موجودی در میاد.قدوسی گفته مسایل شخصیو نباید قاطی کرد اما خزعبلاتش در جواب نقد مهدی رستم پور در کانالشه که جاش هنوز از زمان نقداش در مورد خسروانی در روزنامه پیروزی میسوزه ، این قدوسی دروغگو چند وقت قبل به دروغ شایعه بخشش طلب علی دایی بعد بازی دحیل رو راه انداخت ولی بعد مشخص شد همش دروغ بود تا برای اقای لابی اعتبار بخرن
فرشاد4تای95
سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷، ۱۲:۴۵
حسین قدوسی تومایه ننگ پرسپولیسیایی توعلی دایی برات ازپرسپولیس وهمه پرسپولیسیامهم ترببینم راستی ازش اجازه گرفتی این چرت وپرتاروبنویسی لعنت برتوکه به دروغ شایعه کردی دایی پول ناحقشوازپرسپولیس نگرفت
محمد
سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷، ۱۷:۲۰
آقا من به عنوان یکی از همین مردم به صداقت فردوسیپور اعتماد ندارم. بیخودی از طرف همه مردم نظر نده. الان اگه سرمربی تیم ملی یکی دیگه غیر از کیروش بود، نظرسنجی عادل این بود که: با بازگشت ازمون به تیم ملی موافقید یا نه؟
Sekiro
پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷، ۰۲:۵۶
یادداشت ی از یک ماله کش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر