فهرست

نوکمپ میزبان فینال جام حذفی اسپانيا/ بارسلونا میهمان است

آی‌اسپورت: ورزشگاه نوکمپ شهر بارسلونا به عنوان میزبان فینال جام حذفی اسپانیا در روز 30 مه(9 خرداد) بین تیم‌های بارسلونا و اتلتیک بیلبائو انتخاب شد. این خبر را آنتونیو سوارس سانتانا مدیر اجرایی جام حذفی در فدراسیون فوتبال اسپانیا تایید کرد.

استادیوم بارسلونا در دومین و آخرین رای گیری با 26 رای موافق در برابر 18 نفری که به ورزشگاه اختصاصی بیلبائو، سن‌مامس، رای داده بودند، میزبانی را به دست آورد. دو ورزشگاه دیگر در سویل و والنسیا در دور اول حذف شده بودند. تقاضای ورزشگاه بنیتو ویامارین بتیس هم رد شد به این دلیل که همزمان کنگره مهم پزشکی در سویل برگزار می شود و ممکن است با کمبود هتل برای هواداران دوطرف روبرو شود. بارسا مستایا را ترجیح می داد به خاطر نزدیکی‌اش اما بیلبائو به ویامارین رای داد و با توجه به این که دو طرف به توافق نرسیدند در نهایت میزبانی به نوکمپ رسید که با گنجایش 98787 نفر بزرگترین استادیوم فوتبال اسپانیا محسوب می شود.

البته دو فینالیست خواهان انجام این مسابقه در سانتیاگو برنابئو بودند که به رئال مادرید اختصاص دارد اما مالکان این استادیوم پیشنهاد میزبانی ندادند و بر اساس قوانین نمی توان هیچ استادیومی را به میزبانی فینال جام حذفی مجبور کرد.

هر باشگاهی که قدیمی‌تر است!

بر اساس قوانین جام حذفی اسپانیا باشگاه قدیمی‌تر به عنوان میزبان در نظر گرفته می شود. بارسلونا در 29 نوامبر 1899 تاسیس شده و اتلتیک بیلبائو یک سال زودتر بنیانش نهاده شده. به این ترتیب تیم باسکی می تواند رختکنی که معمولا در اختیار تیم لوییس انریکه است، تصاحب کند. این نخستین بار است که بارسلونا در نوکمپ میزبانی را از دست می دهد. در سال 1963 در زمان دیکتاتوری فرانکو بارسلونا فینال را در خانه برگزار کرد برابر تیم رئال ساراگوسا که در 18 مارس 1932 تاسیس شده و به همین خاطر بارسلونا توانست رختکن خود را حفظ کند.

     
آی اسپورت
2015-03-26 08:26:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر