فهرست

دونگا: شکست همیشه تلخ است/ اصول فوتبال برزیل را حفظ می‌کنیم

آی‌اسپورت: دونگا مربی تیم ملی برزیل می گوید هنوز تلخی شکست فینال جام جهانی 1998 فرانسه را در کام دارد. برزیل و فرانسه امشب در دیداری دوستانه در استاد دو فرانس به مصاف یکدیگر می روند، این بازی یادآور مسابقه 17 سال پیش است که مربی‌های حال حاضر، کاپیتان دو تیم بودند.

دونگا در کنفرانس خبری گفت:«باختن همیشه تلخ است به خصوص در فینال جام جهانی. اما جام جهانی 1990 برایم تلخ‌تر است چون تمام مسئولیت به گردن من گذاشته شد که تیم چهار سال دیگر قهرمانی‌اش به تاخیر افتاد. ما اگرچه در جام جهانی آمریکا قهرمان شدیم اما می خواستیم در سال 1998 هم از عنوان خود دفاع کنیم اما برابر تیمی بازی کردیم که میزبان جام جهانی بود و بازیکنان خیلی خوبی داشت، واقعا سخت بود.»

دونگا ادامه داد:«ما باید از باخت یک-7 به آلمان در نیمه نهایی جام جهانی درس‌های زیادی بگیریم و سعی کنیم عملکرد متفاوتی داشته باشیم. باید از همه کمک بگیریم، باید انتقاد سازنده داشته باشیم چون همه چیز را نمی‌بینیم. عوامل مهم دیگری هم هستند: داشتن تفکر یک برنده، اقدام به موقع و داشتن نگرشی درست که به شما کمک کند آنچه فکر می کنید را در زمین عملی کنید نه اینکه روی کاغذ بماند.»

دونگا درباره ترکیب تیمش در این بازی اطلاعاتی نداد اما به نظر می رسد روبرتو فیرمینو، مهاجم هوفنهایم، که این هفته در تیم اول برزیل تمرین کرده، برای نخستین بار در ترکیب اصلی تیم کشورش قرار گیرد ضمن اینکه دعوت دوباره از مارسلو، مدافع چپ رئال مادرید، تردید درباره اینکه جای فلیپه لوییز از چلسی را بگیرد را افزایش داده.

دونگا گفت:«هیچ چیز را تایید نمی کنم. فارغ از اینکه چه کسی بازی کند، همه باید آمادگی ذهنی برای بازی را داشته باشند.»

او که بعد از جام جهانی 2006 جای کارلوس آلبرتو پریرا را گرفت و بعد از جام جهانی 2010 اخراج شد، بعد از جام جهانی 2014 به جای لوییز فلیپه اسکولاری آمد و دومین دوره مربیگری تیم ملی کشورش را شروع کرد.

او ادامه داد:«ما باید تیمی مدرن، منسجم و جسور بسازیم بدون اینکه اصول فوتبال برزیل را از دست بدهیم که خلاقیت و دریبل‌زنی است. دو ماه دیگر در کوپا آمه ریکا شرکت کنیم و بعد مقدماتی جام جهانی شروع می شود، باید خودمان را آماده کنیم.»

     
آی اسپورت
2015-03-26 09:15:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر