فهرست

فرار قهرمان جهان از شکست خانگی/ پولدی آلمان را نجات داد

آی‌اسپورت: قهرمان جهان برابر قهرمان آسیا به زحمت و با گل دقیقه 81 لوکاس پودولسکی به تساوی 2-2 دست یافت. در این بازی که در استادیوم فریتزوالتر کایزرسلاترن برگزار شد، ابتدا مارکو رویس تیم میزبان را پیش انداخت اما جیمز ترویسی کار را به تساوی کشاند و بعد مایل یدیناک کاپیتان استرالیا که روی گل آلمان مقصر بود، از روی یک ضربه ایستگاهی به زیبایی دروازه تیم یواخیم لوو را باز کرد اما 9 دقیقه مانده به پایان، پودولسکی که این اواخر در اینتر نیمکت نشین بوده، به عنوان بازیکن جانشین به بازی آمد و گل تساوی را زد تا آمار ش در 122 بازی ملی 48 گل شود. این بازیکن از زمان انتقال قرضی از آرسنال به اینتر یک گل هم نزده و بسیار بعید است که نراتزوری قرارداد قرضی او را تمدید یا اقدام به خریدنش کند. این گل که با همکاری آندره شورله که او هم مثل پولدی تعویضی بود و از لیگ برتر جدا شده، باعث شد دومین باخت خانگی آلمان در بازی‌های دوستانه برابر استرالیا رقم نخورد. در سال 2011 استرالیا در مونشن‌گلادباخ یک-2 آلمان را برده بود.

لوو که در این بازی به چند بازیکن خود از جمله باستین شواین‌اشتایگر، متز هوملز، تونی کروس، توماس مولر و جروم بواتنگ استراحت داده بود، گفت:«بازی پرحادثه بود. ما فرصت های خوبی داشتیم برای این که با دو یا سه گل جلو بیفتیم. گاهی وقت‌ها در بازی‌های دوستانه تیم دچار افت می شود و چنین اتفاقاتی می‌افتد.»

آلمان در این بازی برای نخستین بار با دفاع سه‌نفره بازی کرد و توانست از حضور ایلکای گوندوغان بعد از یک سال و نیم استفاده کند. بندیکت هوودس، اشکودران موستافی و هولگر باداشتوبر هرگز کنار هم در دفاع بازی نکرده بودند و ناهماهنگی آنها کاملا بر این واقعیت صحه می گذاشت.

استرالیا در همین ورزشگاه نخستین حضور و نخستین برد خود در جام جهانی را جشن گرفت هنگامی که در سال 2006 ژاپن را یک-3 شکست داد.

آنگه پوستک‌اوغلو مربی استرالیا که در ژانویه قهرمان آسیا شده، نیز گفت:«امیدوارم این بازی هر گونه عقده خودکم‌بینی را در تیم ما از بین ببرد. واقعا به این تیم افتخار می کنم که برابر قهرمان جهان چنین بازی خوبی انجام داد.» قبل از شروع این بازی کروس جایزه بهترین بازیکن آلمان در سال 2014 را دریافت کرد اما فرصت بازی در این دیدار را به دست نیاورد.

آلمان یکشنبه در مقدماتی یورو 2016 در گرجستان بازی می کند و استرالیا یکشنبه بازی دوستانه‌ای با مقدونیه‌ انجام می دهد.

     
آی اسپورت
2015-03-26 09:54:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر