فهرست
گزارش ویژه: انقلاب در فوتبال؛ قانون مولر بعد از قانون بوسمن؟
گزارش ویژه: انقلاب در فوتبال؛ قانون مولر بعد از قانون بوسمن؟

گزارش ویژه: انقلاب در فوتبال؛ قانون مولر بعد از قانون بوسمن؟

 

آی اسپورت- سنگربان سابق مایتنس از باشگاهش به دادگاه شکایت کرده و قاضی حق را به او داده است. از این بعد بازیکنان فوتبال همچون بقیه کارمندان و کارگران بعد از دو سال قرارداد با باشگاههای خود، حق داشتن قرارداد نامحدود دارند.  ژانویه گذشته فرانک ریبری گفته بود که اگر تصمیم گیری برعهده او باشد، تا 97 سالگی برای بایرن مونیخ بازی می کند. هافبک فرانسوی بایرن داشت شوخی می کرد ولی ظاهرا یک نفر حرف او را جدی گرفته بود.

هاینز مولر 36 ساله دروازه بانی است که ژوئن گذشته قراردادش با ماینتس به پایان رسیده بود. او می خواست قراردادش را تمدید کند و خواهان قراردادی نامحدود با باشگاه شده بود. اما باشگاه پروژه های دیگری در سر داشت. و مولر هم تصمیم گرفت از این باشگاه آلمانی به دادگاه شکایت کند. تا همین امروز رسانه های آلمانی به درخواست او بی اعتنایی کرده بودند. اما ناگهان حکم دادگاه کار روت لیپا صادر شد. براساس حکم دادگاه، بازیکنان فوتبال مثل بقیه کارمندان هستند و بعد از دو سال کار برای یک تیم، حق درخواست قرارداد نامحدود دارند. بنابراین پایان قرارداد آنها مهم نیست.

هارالد اشتروتز مالک ماینتس ونایب رئیس فدراسیون فوتبال آلمان در این مورد گفت:\"   این حکم در نوع خود منحصر به فرد است. همه دادگاههای قبلی نتیجه دیگری داشتند. ما به آن اعتراض می کنیم. اگر قبول نکنند، فوتبال دچار یک تحول تاریخی می شود که با قانون بوسمن برابر خواهد بود. باشگاه باید به دهها بازیکن تا بازنشستگی آنها حقوق بدهد\"

وکیل باشگاه ماینتس در این مورد توضیح داده:\" فوتبال با ورزش های دیگر قابل قیاس نیست. ورزشکاران در حدی نیستند که مثل بقیه کارمندان برای چند سال کار کنند. آنها بعد از مدتی از نظر فیزیکی افت می کنند. قاضی همه مسایل را در نظر نگرفته و از نظرمن این حکم هیچ مفهومی ندارد. برای اینکه مشابه این حکم هم در فوتبال سابقه نداشته است.\" در حقیقت این حکمی است که همه باشگاههای فوتبال را زمین گیر می کند. اما مولر روی ابرها سیر می کند. شاید ریبری همین روزها با او تماس گیرد...

 

 

     
آی اسپورت
2015-03-26 13:52:40
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر