فهرست

نکته روز: 9250 تماشاگر افغان در ورزشگاه آزادی/ تیم امید تهدید شد!

آی اسپوت- این عکس عصر روز گذشته در جریان بازی تیم امید افغانستان با نپال در ورزشگاه آزادی ثبت شده است. دیداری که افغانستان در آن 2-0 برنده شد. اما نکته مهم بازی نه پیروزی افغانستان که حضور پرشور تماشاگران افغان در ورزشگاه آزادی بود. بر اساس آمار رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا 9250 تماشاگر برای تماشای بازی دو تیم در ورزشگاه حضور داشتند که همه آنها مهاجران افغانی بودند که در سال های گذشته برای کار به تهران آمدند. 

بد نیست بدانید در بازی سه روز پیش ایران-نپال که در ورزشگاه آزادی انجام تنها 100نفر برای تماشای بازی به ورزشگاه رفته بودند و با این حساب بازی ایران- افغانستان 9 فروردین برگزار می شود، برای امیدهای ایران حکم یک بازی خارج از خانه سخت را خواهد داشت. دیداری که در آن قطعا تعداد تماشاگران افغانی بیشتر از ایرانی ها خواهند بود. 

سعید یوسفی یکی از حاضران در ورزشگاه بعد از پایان بازی افغانستان-نپال در اینستاگرام خود نوشت: «نه هزار و دویست و پنجاه هوادار افغان به ورزشگاه آزادی اومدند و نود دقیقه بدون توجه به نتیجه و جریان بازی, بی وقفه تیم ملی کشورشون رو تشویق کردند تا در روزی که انتظارش رو نداشتم یک فضای فوق العاده رو تجربه کنم. باید بودید و می دیدید. فضای امروز ورزشگاه آزادی قابل وصف نیست.


     
آی اسپورت
2015-03-26 13:50:53
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر