فهرست
دشان: برزیل سرزمین فوتبال است/ برای دونگا احترام زیادی قائلم
دشان: برزیل سرزمین فوتبال است/ برای دونگا احترام زیادی قائلم

دشان: برزیل سرزمین فوتبال است/ برای دونگا احترام زیادی قائلم

آی‌اسپورت- دیدیه دشان مربی تیم ملی فرانسه در آستانه دیدار دوستانه امشب با برزیل گفت شاگردانش در این بازی کار سختی در پیش دارند و باید باخت یک-7 سلسائو به آلمان در نیمه نهایی جام جهانی را به طور کامل فراموش کنند. این نخستین دیدار تدارکاتی دو تیم در سال 2015 است که در ورزشگاه ملی فرانسه، استاد دوفرانس پاریس برگزار می شود.

دشان در کنفرانس خبری گفت:«آنها یک جام جهانی را پشت سر گذاشتند که با وجود آن باخت بد، ناموفق نبود چون هر چه باشد به نیمه نهایی رسیدند. من عملکرد آنها بعد از جام جهانی را دیده‌ام و چیزهای خیلی خیلی خوبی مشاهده کردم. برزیل سرزمین فوتبال است. آنها خیلی تعصب دارند. برزیلی‌ها در تاریخ فوتبال تعیین‌کننده بوده‌اند ضمن اینکه پنج قهرمانی جهان را در کارنامه دارند. برزیل در فوتبال یک مرجع است. آخرین بار دو سال پیش با این تیم روبرو شدیم که کار ما خیلی سخت شد اما محک خوردن برابر این تیم جالب است. برزیل روند خوبی دارد و از کیفیت بالایی برخوردار است در حمله، در خط میانی و در دفاع، سرعت بالایی دارد و در قالب یک تیم فعالیت می کند.»

برزیل در دوره دوم مربیگری دونگا که بعد از جام جهانی 2014 شروع شد، شش برد در شش بازی تدارکاتی داشته که با 14 گل زده و تنها یک گل خورده همراه بوده.

دشان و دونگا در فینال جام جهانی 1998 که برزیل با سه گل در همین ورزشگاه مغلوب فرانسه شد، کاپیتان دو تیم بودند و DD به تمجید از مربی مقابلش پرداخت:«دونگا بازیکن بسیار بزرگی برای برزیل بود. او خیلی تاثیرگذار بود. ما در یک پست بازی می کردیم و برای کار او به عنوان یک بازیکن احترام زیادی قائلم. اخیرا در یک بازی پاری‌سن‌ژرمن همدیگر را دیدیم و خیلی خوشحالم که با او حرف زدم.»

این مربی 46 ساله همچنین گفت کریم بنزما می تواند ستاره تیمش در این دیدار باشد:«کریم خیلی پرتلاش است و همیشه می خواهد بهتر شود. او مدتی است که بازیکن تاثیرگذاری برای رئال مادرید و همچنین تیم ملی فرانسه بوده.»

     
آی اسپورت
2015-03-26 13:00:29
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر