فهرست
باشگاه‌ها از اعتصاب دست کشیدند/ اولتیماتوم به دولت اسپانیا
باشگاه‌ها از اعتصاب دست کشیدند/ اولتیماتوم به دولت اسپانیا

باشگاه‌ها از اعتصاب دست کشیدند/ اولتیماتوم به دولت اسپانیا

آی اسپورت- 42 باشگاه حرفه‌ای فوتبال اسپانیا از تصمیم خود برای اعتصاب دست کشیدند و به دولت مهلت دادند تا قانونی در مورد تقسیم عادلانه حق پخش تلویزیونی تصویب کند. مقامات باشگاه‌ها در مجمع عمومی فوق‌العاده لیگ فوتبال حرفه ای اسپانیا(LFP) تصمیم گرفتند مهلتی ده تا دوازده روزه در اختیار دولت بگذارند تا این قانون تصویب شود. خاویر تباس رییس LFP گفت:«اگر چنین قانونی تصویب نشود فوتبال اسپانیا به رده پنجم تا ششم اروپا نزول می کند.»

بسیاری از باشگا‌ه‌های اسپانیایی از جمله اتلتیکومادرید، مدافع عنوان قهرمانی لالیگا، اسپانیول، والنسیا و سویا امیدوارند از این طریق درآمد بیشتری از حق پخش تلویزیونی به دست آورند و برابری بیشتری حاصل شود. لالیگا تنها لیگ اروپایی است که باشگاه‌ها به صورت مجزا برای دریافت حق پخش تلویزیونی مذاکره می کنند و بعد از قرارداد ماه گذشته لیگ برتر برای سال های 2016 تا 2019 که ارزشی معادل 5 میلیون پوند دارد، تیم‌های اسپانیایی تحت فشار هستند که درآمد خود را از این حیث افزایش دهند.

رئال مادرید پردرآمدترین باشگاه جهان و بارسلونا چهارمین تیم از این جهت، با هم حدود نیمی از 650 میلیون یورو حق پخش تلویزیونی سالانه در لالیگا را دریافت می کنند که یک دلیل برای فاصله بیش از حد آنها با سایر تیم‌ها است.

نسبت بیشترین و کمترین درآمد در لیگ برتر 1.5 به یک است در حالی که در اسپانیا 10 به یک است.

مقامات باشگاه ها و LFP دولت را متهم کرده که در قانونگذاری در این رابطه اهمال می کند اما دولت این قضیه را پیچیده می داند و می گوید حل و فصل آن به زمان نیاز دارد.

     
آی اسپورت
2015-03-26 13:09:46
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر