فهرست
سوال روز: شیلی؛ ترکیب اول یا دوم؟/ همه چیز به ایران بستگی دارد
سوال روز: شیلی؛ ترکیب اول یا دوم؟/ همه چیز به ایران بستگی دارد

سوال روز: شیلی؛ ترکیب اول یا دوم؟/ همه چیز به ایران بستگی دارد

آی اسپورت- تنها ساعاتی به برگزاری مسابقه تدارکاتی تیم های ملی ایران و شیلی در اتریش باقی مانده است. مسابقه ای که طبعا برای طرفِ ایرانی حساس تر خواهد بود و جنبه ای فراتر از یک دیدار تدارکاتی پیدا خواهد کرد. در این ساعت ها، اردوی تیم ملی ایران تا حدودی متاثر از خبر تلخ سقوط دو خبرنگاری است که قرار بود در اتریش در کنار تیم باشند اما به همراه سایر مسافرین جرمین وینگز روی آلپ سقوط کردند. در اطراف اردوی رقیب اما سوال اصلی همچنان این است که آیا شیلی با ترکیب ثابت برابر تیم ملی ایران بازی می کند؟

رسانه های شیلی از چند روز قبل، اولین احتمالات ترکیب تیم شان مقابل ایران را بررسی کردند و تقریبا در همه ترکیب های اولیه، همه ستاره های شیلی دیده می شدند. کمی بعد اما تعداد دیگری از رسانه های شیلیایی، اعلام کردند که سامپائولی قصد دارد برابر ایران از ترکیب دوم استفاده کند و در دیدار تدارکاتی با برزیل، به ستاره های اصلی اش بازی بدهد. این موضوع حتی در روز مسابقه نیز همچنان به یک سوال جدی برای شیلیایی ها مطرح است.

تیم های اروپایی در دیدارهای تدارکاتی نه چندان دشوار این روزهای شان، ترجیح می دهند از ترکیب دوم استفاده کنند تا ترکیب اول را سالم و سرحال برای رقابت های مقدماتی یورو در اختیار داشته باشند. بر خلاف آن ها، تیم های اهل آمریکای جنوبی مسابقه های نزدیکی مثل انتخابی را در پیش ندارند و مشغول آماده سازی برای حضور در کوپا آمه ریکا در انتهای فصل هستند. پس، عجیب نیست اگر آن ها تصمیم بگیرند در دیدار با ایران نیز به همه مهره های شان بازی بدهند و برای تزریق هماهنگی دوباره به تیم در فاصله چندین ماه بعد از جام جهانی تلاش کنند. حتی در صورت بازی دادن به ستاره ها البته احتمالا سرمربی شیلی در بین دو نیمه مهره های زیادی را تعویض می کند. البته به شرط آن که ایران نتواند در مسابقه روند پایاپای برقرار کند. در واقع بازی کردن یا نکردن اصلی ترین چهره های لاروخا و جدی شدن یا نشدن مسابقه، به نوع بازی تیم ملی بستگی دارد. ایران با یک نمایش خوب می توانند ستاره های رقیب را در بازی نگه دارد و یا از روی نیمکت به درون زمین بفرستد.

     
آی اسپورت
2015-03-26 15:18:28
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر