فهرست
عکس روز: راهکارِ برابری دروازه ایران با شیلی!
عکس روز: راهکارِ برابری دروازه ایران با شیلی!

عکس روز: راهکارِ برابری دروازه ایران با شیلی!

آی اسپورت- فوتبال هجومی و درخشان روزهای حضور بیلسا روی نیمکت شیلی، حالا در دوران سامپائولی نیز ادامه پیدا کرده اند تا لاروخای آمریکای جنوبی، تبدیل به یکی از محبوب ترین تیم های ملی در دنیا شود. در این تیم پرستاره و پرمهاجم اما نقطه قوت اصلی، به جای دورتر از خط حمله مربوط می شود. کاپیتان این سال های قرمزها که با شماره یک درون دروازه این تیم قرار می گیرد، بدون تردید بهترین بازیکن حال حاضر شیلی به شمار می رود. کلادیو براوو با عنوان بهترین گلر لالیگا، پس از نمایش موفقیت آمیز در کلاسیکو به تیم ملی اضافه شده و به احتمال بسیار زیاد در مقابل ایران درون دروازه شیلی قرار خواهد گرفت. درست بر خلاف شیلیایی ها که در این سال ها حساب ویژه ای روی سنگربان شان باز کرده اند، فوتبال ایران برای مدت ها صاحب یک دروازه بان مطمئن نبوده است.

برای کارلوس کی روش، شیلی و سوئد فرصت خداحافظی شیک با تیم ملی هستند و طبعا نتیجه این دو مسابقه از اهمیت ویژه ای در نگاه مرد پرتغالی برخوردار خواهد بود. او احتمالا در نبرد امشب با شیلی، حقیقی را به صورت ثابت درون دروازه قرار می دهد تا روی تجربه این گلر حساب باز کند. رقبای این روزهای علیرضا در تیم ملی، سوشا مکانی و علیرضا بیرانوند هستند.

بر خلاف سوشا که روزهای خوبی را در فوتبال ایران سپری نمی کند، بیرانوند یکی از بهترین های لیگ چهاردهم بوده است. گلر بلندقامت نفت مقابل پرسپولیس پاس گل داده و در نبرد با استقلال کاری کرده که قلعه نویی در پایان مسابقه او را تنها عامل پیروزی نفت معرفی کند. با این وجود همین بازیکن در اولین تجربه آسیایی اش، دو گل بسیار بد از پاختاکور خورده و نشان داده تجربه بین المللی کم ممکن است ضربات مهلکی به یک دروازه بان وارد کند. پس، حالا که تیم ملی بعد از مدت ها یک دیدار تدارکاتی بزرگ دارد، شاید دقایقی بازی دادن به بیرانوند و قرار دادن اش در فضای دیدار، تصمیم جالبی باشد. تصمیمی که احتمالا آینده محورتر از آن است که مورد توجه کی روش قرار بگیرد. به نظر می رسد سی کیو، برای یکسان کردن قدرت دروازه ها، باید هر سه گلرش را در مقابل شیلی توی دروازه قرار بدهد!

     
آی اسپورت
2015-03-26 15:43:59
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر