فهرست

روایت اولین دیدار تدارکاتی تیم ملی با کی روش/ پیروزی سخت، اعتراض سکوها

آی اسپورت- اولین بار در نهمین روز از فوریه سال 2011 بود که کارلوس کی روش از نزدیک به تماشای یکی از مسابقه های تیم ملی ایران نشست. در آن روزها، افشین قطبی به سبب نتایج ضعیف در جام ملت ها از تیم برکنار شده بود و تیمِ بدون سرمربی، مهیای نبرد با تیم قدرتمند روسیه می شد. ایران، مسابقه استادیوم شیخ زاید را با پاس گل تماشایی نوری و گل انفرادی جالب خلعتبری(هر دو این روزها جایی در لیست کی روش ندارند) با برتری یک بر صفر تمام کرد و حضور کی روش روی سکوها، نام او را به مناسبات پیرامون انتخاب سرمربی جدید تیم ملی کشاند.

در ماهِ جولای همان سال، اولین بازی تدارکاتی رسمی تیمِ کی روش از زمان حضور او در ایران برگزار شد. تیم ملی در آن مسابقه رو در روی ماداگاسکار قرار گرفت تا برای مسابقه با مالدیو در انتخابی جام جهانی آماده شود. سفیدهای ایران خیلی زود و در هجدمین دقیقه، با ضربه سیدجلال حسینی به گل دست پیدا کردند اما تا پایان نیمه اول، موقعیت های گل یکی پس از دیگری از دست رفتند. پژمان نوری در انتهای نیمه، یک موقعیت تقریبا دروازه خالی را از دست داد.

اوضاع در نیمه دوم برای ایران خوب پیش نرفت و یک نمایش ضعیف، کافی بود تا سکوها اعتراض های شدیدشان را استارت بزنند. این اعتراض ها البته متوجهِ کارلوس کی روش نبودند و فدراسیون کفاشیان را مستقیما نشانه رفته بودند. گلنزنی تیم ملی، فضا را روی سکوهای نه چندان شلوغ آزادی ملتهب تر کرد و مسابقه در نهایت با همان یک گل به پایان رسید. حالا تقریبا 4 سال از آن مسابقه می گذرد و کی روش، یکی از آخرین مسابقه های تدارکاتی اش را در برابر تیم شیلی برگزار خواهد کرد. میزان محبوبیت او در ایران در مقاطع برگزاری این دو مسابقه، درست به اندازه تفاوت بین کیفیت ماداگاسکار و شیلی زیاد بوده است!

     
آی اسپورت
2015-03-26 16:19:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر