فهرست

نوستالژی: سالروز اخراج عابدزاده از پرسپولیس توسط پروین

 آی اسپورت- ششم فروردین 1380 و در اوج دعواهای مدیریتی در باشگاه پرسپولیس خبر اخراج 8 بازیکن پرسپولیس از سوی علی پروین منتشر شد. در آن زمان اکبر غمخوار مدیرعامل پرسپولیس تهران بود.

 

احمدرضا عابدزاده مهمترین نفر در بین این اخراجی ها بود که گفته می شد به علت شرکت در مهمانی ترتیب داده شده از سوی عباس انصاری فرد (مدیرعامل وقت باشگاه) به مناسبت صعود پرسپولیس در جام باشگاههای آسیا، مورد غضب پروین قرار گرفته است. رضا شاهرودی، ادموند بزیک، محمد برزگر، هادی مهدوی کیا، علی اکبریان، مجتبی فرجی و مهدی نکونام دیگر بازیکنان اخراجی بودند. البته عابدزاده دوباره به تیم بازگشت ولی تعداد دیگری از اخراجی ها مثل بزیک و مهدوی کیا برای همیشه از پرسپولیس جدا شدند.

 

سال‌ها بعد احمدرضا عابدزاده دلیل اخراجش از پرسپولیس را اینگونه توضیح داد: « آمدند سر تمرین امضا جمع کنند که ما فقط با فلان آدم به عنوان مدیرعامل کار می کنیم، من زیر برگه را امضا نکردم و گفتم به من چه مربوط است که انصاری فرد مدیر عامل باشد یا عابدینی، من بازیکن هستم و پای هیچ طوماری را امضا نمی کنم. درمورد این مسائل حرف نزنیم بهتر است. »

 

البته این تغییر نسل در پرسپولیس بی موقع و بدون برنامه ریزی صورت گرفت.در حالی که فصل بعد (1380-1381) پرسپولیس به لطف تساوی استقلال مقابل ملوان در انزلی به قهرمانی رسید اما تا به امروز دیگر خبری از پرسپولیس زلزله دهه 60 و 70 نیست.بازیکنانی که در آن سال از پرسپولیس اخراج شدند در 6 سال قبل از اخراجشان 4 قهرمانی برای پرسپولیس به دست آورده بودند.

 

فصل بعد اما اکبر غمخوار با قدرت گرفتن در باشگاه، علی پروین را هم برکنار کرد تا وینگو بگوویچ سرمربی این تیم شود و بگوویچ هم روند اخراجی‌های پرسپولیس را ادامه داد و آبان ماه 1382 ، سرمربی پرسپولیس که خوب نتیجه نمی گرفت تصمیم به اخراج دو بازیکنی گرفت که معتقد بود اخبار تیم را به بیرون می دهند و باعث ایجاد حاشیه در تیم می شوند. ابراهیم اسدی و امیرحسین اصلانیان از سوی بگوویچ اخراج شدند. اسدی به ذوب آهن رفت، اما اصلانیان چند ماه بعد در یک تصادف به شدت آسیب دید و پس از بهبود شرایط آسیب دیدگی‌اش مدت کوتاهی درپیکان و داماش بازی کرد و پس از آن برای همیشه از فوتبال خداحافظی کرد.

 

اردیبهشت 1383، وینگو بگوویچ در آخرین روزها حضورش در پرسپولیس حکم اخراج 7 بازیکن را صادر کرد که به اعتقاد او برای پرسپولیس مفید نبودند. حمید استیلی، کریم باقری، حسن خان محمدی، رضا جباری، محمد برزگر و پژمان جمشیدی اخراجی ها پرسپولیس بودند که البته گفته می شد دستور اخراج آنها مستقیما از سوی اکبر غمخوار صادر شده بود. برخی از این بازیکنان دوباره به تیم بازگشتند، اما حمید استیلی برای همیشه خداحافظی کرد.

سپهر خرمی

     
آی اسپورت
2015-03-26 16:26:50
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر