فهرست
گزارش روز: شیلی؛ سومین رقیب آمریکایی تیم کی روش
گزارش روز: شیلی؛ سومین رقیب آمریکایی تیم کی روش

گزارش روز: شیلی؛ سومین رقیب آمریکایی تیم کی روش

آی اسپورت- اینکه در چند سال اخیر، عادت کرده ایم  در دیدارهای تدارکاتی تیم ملی ایران اثری از نام تیم های ملی بزرگ دنیا نبینیم، تنها وجه جذابیتِ تیم ملی شیلی در مسابقه امشب با ایران نخواهد بود. شاگردان سامپائولی، یکی از تیم های قدرتمند قاره آمریکا به شمار می روند و این موضوع، برای هواداران تیم ملی ایران که در 4 سال اخیر تنها دو بار دیگر با تیم های این قاره روبرو شده، تجربه جالب توجهی خواهد بود.

جدا از تیم های شناخته شده آسیایی، تیم ایران با کارلوس کی روش در این سال ها بیشتر با تیم های درجه دوم آفریقا و درجه چندم اروپا مسابقه داده است. ترینیداد و توباگو، اولین حریفِ آمریکایی تیم کی روش بود. این تیم اهل منطقه کونکاکاف(آمریکای شمالی و مرکزی) هشت روز قبل از آغاز بازی های ایران در جام جهانی، در سائوپائولو با تیم ملی مسابقه داد و با دو گل احسان حاج صفی و رضا قوچان نژاد برابر ایران شکست خورد. دومین حریف ایران از قاره آمریکا در روزهای حضور کی روش، تیم ملی آرژانتین بود که به سختی و به لطف اعجازِ دقیقه نودی لئو مسی و البته کمکِ مازیچ توانست با همه سه امتیاز از زمین مسابقه حارج شود.

شیلی، دومین رقیب اهل آمریکای جنوبی ایرانِ کی روش و سومین رقیب آمریکایی این تیم به شمار می رود. بازیکنان تیم ملی، بعد از سپری کردن بازی های پرشمار فیزیکی، حالا آماده می شوند تا با رقیبی دیدار کنند که بازیکنان اش بیشتر از قدرت بدنی، از تکنیک و سرعت بهره می برند. این مسابقه، یک محک تازه برای خط دفاع تیم ملی خواهد بود. یک محکِ متفاوت.

     
آی اسپورت
2015-03-26 17:58:52
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر