فهرست
بررسی وضعیت گروههای مرحله مقدماتی یورو 2016
بررسی وضعیت گروههای مرحله مقدماتی یورو 2016

بررسی وضعیت گروههای مرحله مقدماتی یورو 2016

آی اسپورت- شاید در پایان مرحله مقدماتی تقریبا همه تیمهای بزرگ به مرحله نهایی رقابتهای یورو 2016 صعود کنند. هلند، اسپانیا، آلمان، روسیه، سوئد و بلژیک همگی قابلیت صعود به مرحله نهایی این رقابتها را دارند. برای اینکه حضور 24 تیم در مرحله نهایی راه رسیدن به جام ملتهای فرانسه را راحت تر از همیشه کرده است. شاید جالب تر و جذاب تر بود که یورو 2016 همچون دوره های قبلی با همان شانزده تیم برگزار می شد.

دو تیم اول گروه های نه گانه به طور مستقیم راهی مرحله بعدی می شوند و بهترین تیم سوم و چهار تیم برنده پلی اف ها بین تیمهای سوم دیگر هم آنها را در این رقابتها همراه می کنند. دراین شرایط صعود نکردن به جام ملتهای اروپا هنر بیشتری می طلبد...با این حال عجیب است که خیلی از تیمهای بزرگ در این شرایط راحت هم با مشکلاتی در گروه خود روبرو هستند.  بررسی گروههای 9 گانه قبل از شروع بازی های ملی هفته آینده به این شرح است

گروه یک – هلند در نیمه نهایی  جام جهانی حضور داشته ولی بعد از جام جهانی برزیل هنوز خودش را پیدا نکرده است. ایتالیا در بازی دوستانه این تیم را شکست داد و حالا روبن را هم برای بازی های این هفته دراختیار ندارد. شنبه در آمستردام نارنجی پوشان نمی توانند مقابل ترکیه مرتکب اشتباه شوند. در غیراین صورت شرایط آنها پیچیده خواهد شد. قضاوت این بازی مهم به بریچ آلمانی سپرده شده است. جمهوری چک با امتیاز کامل و ایسلند در قزاقستان ممکن است از هلندی ها سبقت بگیرند. البته تقویم رقابتها به هلند اجازه انجام بازی برگشت در پاییز را در خانه خواهد داد.

جدول رده بندی: جمهوری چک 12 امتیاز، ایسلند 9 امتیاز، هلند 6 امتیاز، ترکیه 4 امتیاز.


گروه دو – دو تیمی که در جام جهانی حضور داشتند شرایط سختی را تجربه می کنند ولی روز خوبی برای آنها خواهد بود. آندوررا و قبرس بعید است برای بوسنی و بلژیک مشکلی درست کنند. هفته آینده بلژیک با اسرائیلیها روبرو می شود و این بازی ممکن است خیلی از گره های این گروه را بازکند.

جدول رده بندی: اسرائیل 9 امتیاز، ولز 8 امتیاز، قبرس 6 امتیاز، بلژیک 5 امتیاز


گروه سه – اسلواک ها هم مثل جمهوری چک همیشه پیروز بوده اند. بعید است که لوکزامبورگ فردا بتواند نوار پیروزی های آنها را پاره کند. اما اسپانیا و اوکراین نبردی را برگزار می کنند که از حالا شبیه یک پلی اف برای عنوان دومی گروه است. موراتا برای اثبات ارزش هایش در این بازی نهایت تلاش خود را به کار خواهد گرفت.

جدول رده بندی: اسلواکی 12 امتیاز، اسپانیا و اوکراین 9 امتیاز، مقدونیه 3 امتیاز

 

گروه چهار- وقت این رسیده که آلمان قهرمان جهان که درلهستان باخته و با ایرلند مساوی کرده بود، به خودش بیاید. در گرجستان کسب سه امتیاز برای استفاده هرچه بیشتر از نبرد مستقیم ایرلند و لهستان ضروری است. به خصوص که اسکاتلند مقابل جبل الطارق امتیاز می گیرد.  

جدول رده بندی: لهستان 10 امتیاز، آلمان، اسکاتلند و ایرلند 7 امتیاز


گروه پنج- درضعیف ترین گروه مرحله مقدماتی انگلیس با امتیاز کامل صدرنشین بوده و تقریبا صعودش را حتمی کرده است. لیتوانی در ومبلی حریف سختی نیست. اگرچه اسلوونی و سوئیس احتمالا برابر سن مارینو و استونی پیروز می شوند. ژوئن آینده اسلوونی با انگلیس روبرو می شود. و سه شیرها قبل از آن باید در دیدار دوستانه با ایتالیا بازی کنند.

جدول رده بندی: انگلیس 12 امتیاز، سوئیس و لیتوانی 6 امتیاز


گروه شش- رومانی که در بخارست با جزایر فارو روبرو می شود، به فکر فرار در جدول رده بندی است. به خصوص که فنلاند و ایرلند شمالی با هم ملاقات می کنند و مجارستان و یونان هم بازی نزدیکی است. یونان در این گروه هنوز فقط یک امتیاز دوخته است.

جدول رده بندی: رومانی 13 امتیاز، ایرلند شمالی 9 امتیاز، مجارستان 7 امتیاز، فنلاند 4 امتیاز.


گروه هفت- روسیه کاپلو در مونته نگرو خطر زیادی را حس می کند. آنها در جدول رده بندی موقعیت خوبی ندارند. میزبانی جام جهانی 2018 و عدم حضور در یورو 2016 اتفاق خوشایندی نخواهد بود. به خصوص که اتریش و سوئد نباید مقابل لیختن اشتاین و مولداوی به مشکلی بخورند. ژوئن آینده هم روسیه با اتریش روبرو می شود. همه چیز برای کاپلو در 180 دقیقه رقم می خورد.

جدول رده بندی: اتریش 10 امتیاز، سوئد 6 امتیازف روسیه و مونته نگرو 5 امتیاز.

 

گروه هشت- کرواسی صدرنشین این گروه با ایتالیا شنبه با نروژ روبرو می شود. وایکینگ ها درجدول پشت سر این تیم ایستاده اند. آتزوری هم به بلغارستان سفر می کنند. کونته بعد از جنجال های زیاد مبنی بر استفاده از ادر برزیلی الاصل و واسکس آرژانتینی در تیمش به دنبال ایده های جدید در تیم ملی است و دروسی و پیرلو را در خط میانی در اختیار نخواهد داشت.

جدول رده بندی: کرواسی و ایتالیا 10 امتیاز، نروژ 9 امتیاز، بلغارستان 4 امتیاز

  

گروه نه- صربستان در بازی با آلبانی به دلیل ماجرای پرواز درون برفراز ورزشگاه دردسرهای زیادی برای خودش درست کرد و یوفا برای هردو تیم جریمه و کسر سه امتیاز درنظرگفت. یکشنبه پرتغال با صربستان روبرو می شود و این آخرین شانس صربها مقابل تیم رونالدو است. آلبانی هم در خانه با ارمنستان روبرو می شود و می تواند همه محاسبات گروه را به هم زند.

جدول رده بندی: دانمارک 7 امتیاز، پرتغال 6 امتیاز، آلبانی 4 امتیاز، صربستان و ارمنستان 1 امتیاز.

  ۱  
آی اسپورت
2015-03-26 18:16:05
نظر دهید

۱ نظر
مهدی
شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴، ۲۱:۱۳
یبذ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر