فهرست
عدد ویژه نیمه نهایی جام حذفی/ 2
عدد ویژه نیمه نهایی جام حذفی/ 2

عدد ویژه نیمه نهایی جام حذفی/ 2

آی اسپورت- مهمترین عدد تیمهای حاضر در مرحله نیمه نهایی جام حذفی، 2 است. سپاهان و ذوب آهن، «2» تیم از مجموع تیمهای تاریخ جام حذفی هستند که توانسته اند «2» بار پیاپی فاتح این بازیها شوند. علی دایی به عنوان سرمربی نفت، «2»مین سرمربی تاریخ فوتبال ایران است که توانسته «2» بار پیاپی قهرمان جام حذفی شود. امیر قلعه نویی به عنوان سرمربی تراکتورسازی، «2» بار به عنوان مربی فاتح جام حذفی شده و به عنوان بازیکن هم «2» بار این جام را بالای سر برده است. در نیمه نهایی این دوره جام حذفی، «2» مربی «2»تایی داریم و «2» تیم «2»تایی.

 

علی دایی

پرسپولیس دومین تیمی بود که توانست دو سال پیاپی قهرمان جام حذفی شود. آنها این دو جام متوالی را درحالی بالای سر بردند که علی دایی روی نیمکت شان می نشست. دایی دومین مربی تاریخ فوتبال ایران است که موفق شده دو بار پیاپی قهرمان جام حذفی شود.

 

امیر قلعه نویی

روی نیمکت تراکتورسازی نشسته با سابقه دو بار قهرمان کردن استقلال در جام حذفی. هر دو بار هم با سناریویی مشابه؛ استقلال بعد از یک فصل بد یا تلخ، عنان کارش در جام حذفی را به قلعه نویی سپرد و او هم تیم را قهرمان کرد. استقلال لیگ اول با آن اتفاق تراژیک انزلی به قلعه نویی تحویل شد و به قهرمانی جام حذفی رسید. استقلال افتضاح لیگ هفتم هم به قلعه نویی داده و قهرمان جام حذفی تحویل گرفته شد. قلعه نویی به عنوان بازیکن هم دو بار قهرمان جام حذفی شده است؛ یک بار با السد در قطر و بار دیگر با استقلال در ایران که هر دو گل بازی برگشت فینال را هم خودش زد.

 

سپاهان

اولین تیم تاریخ فوتبال ایران که توانسته از مقام قهرمانی اش در جام حذفی دفاع کند، سپاهان بود. آنها هر دو سال با لوکا بوناچیچ به این عنوان رسیدند. سال اول، پرسپولیس دنیزلی را شکست دادند و سال دوم کار راحت تری برابر صبا داشتند.

 

ذوب آهن

آخرین تیمی که بعد از سپاهان و پرسپولیس توانسته از مقام قهرمانی اش در جام حذفی دفاع کند، ذوب آهن است. آنها هر دو بار هم جام را بیرون خانه بالای سر بردند. دو سال قبل برابر نفت در تختی تهران و سال قبل در ضربات پنالتی برابر استقلال در خرمشهر. آنها تنها تیم دارای سابقه بازی در ورزشگاه محل برگزاری فینال جام حذفی هستند.

۲    
آی اسپورت
2016-12-22 20:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر