فهرست
برای وحید امیری و اولین گلی ملی اش؛ داستان یک صعود
برای وحید امیری و اولین گلی ملی اش؛ داستان یک صعود

برای وحید امیری و اولین گلی ملی اش؛ داستان یک صعود

آی اسپورت- وقتی که حوالی سالِ 90، برای تیم های دسته دومی لرستانی توپ می زد، همه می دانستند پسرِ متولدِ بادام دره، استعدادی متفاوت از سایر همبازی ها دارد. هیچکس اما این باور را به ذهن اش راه نمی داد که او توی بیست و چند سالگی، شانسی برای ورود به سطح اول فوتبال ایران داشته باشد. در واقع در توصیفِ وحید امیری، همه ترجیح می دادند سراغِ عبارت استعداد تلف شده بروند و به ریسمان «نمی شود» ها چنگ بزنند و  کمتر کسی چیزی که دقیقا او بود را حس می کرد. آتشِ زیر خاکستر را.

یک سال بعد از درخشش در لیگ دو، وحید امیری به مسجدسلیمان رفت تا در لیگ یک برای نفت این شهر قدیمی بازی کند. به نفتِ لیگ یکی تا نفتِ لیگ برتری تهران، تنها یک سال فاصله بود و امیری بالاخره توانست به آرزویش برای بازی در لیگ برتر ایران برسد. هافبکِ چپ پا، یک سال بعد برای اولین بار به تیم ملی دعوت شد و یک سال بعد از آن نیز، اولین گل ملی اش را در مقابل دروازه بان فیکس بارسلونا به ثمر رساند! در واقع امیری در فاصله سال های 90 تا 94، به یک باره از شرایطی قهقرایی، نجات پیدا کرد و تبدیل به یکی از بهترین فوتبالیست ایران شد. او با ادامه این روند نامانوس و باورنکردنی پیشرفت احتمالا تا چند سال دیگر، در بهترین باشگاه های جهان توپ خواهد زد. می گویید نه؟ تجربه نشان می دهد که نه گفتن به استعداد و آرزوهای این فوتبالیست کار درستی نیست.

دمیدن داور توی سوت پایانی مسابقه ایران و شیلی، به معنایِ سوت آغاز ماراتن اشک های وحید بود. او لابد داشت به این فکر می کرد که کاش چند ماه قبل، پنالتی اش را به هدر نمی داد و به همراه سایر ملی پوش ها، به نیمه نهایی جام ملت ها می رسید. آنوقت شاید کارلوس کی روش، روی نیمکت تیم باقی مانده بود و مردِ احساساتی شماره 13، همه اشک هایش را صرف شوقِ پیروزی می کرد.

     
آی اسپورت
2015-03-27 13:13:27
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر