فهرست
نکته روز: مراقب کاپیتان نکو باشیم
نکته روز: مراقب کاپیتان نکو باشیم

نکته روز: مراقب کاپیتان نکو باشیم

آی اسپورت- بیست دقیقه و 55 ثانیه از نبردِ دوستانه ایران و شیلی گذشته بود که کرنرِ آندو، روی پای جواد نکونام فرود آمد. دو ثانیه بعد، توپ توی دروازه شیلیایی ها بود و همبازی های نکو، او را برای جشن گلزنی اش دوره کرده بودند. آقای کاپیتان اما ترجیح داد همه چیز را ساده برگزار کند. گل مهم نکونام در شب ویژه رکوردشکنی و تبدیل شدن به باسابقه ترین بازیکن تاریخ تیم ملی، سکوهای ایرانی استادیوم کوچک اتریش را به آسمان کشانده بود اما خودِ نکو، پاهایش را روی زمین نگه داشت و گلش را با بوسه ای به آرمِ ایران روی پیراهن سفیدش جشن گرفت تا رقیبِ پرستاره، یک وقت هوا برش ندارد که برای ایران، باز کردن دروازه شیلی از نادرات روزگار بوده است!

نکویِ دیشب اتریش، کاپیتان تر از همیشه بود. او جدا از تمام کنندگی و شادی جنتلمنانه اش، در نیمه نخست پاس هایی صادر کرد که خیلی ها معتقد بودند توی این سن و سال دیگر از او برنمی آید. جواد وظایف کاپیتانی اش برای منظم کردن تیم را نیز به بهترین شکل ممکن انجام داد و این موضوع، توی صحبت طولانی اش با وحید امیری و فریادهایش بر سر وریا غفوری آشکار بودند.

بعد از جدایی کی روش، جواد نکونام نیز به احتمال فراوان از تیم ملی کنار خواهد رفت و یا کنار گذاشته خواهد شد. حتی اگر همه خدمات گذشته نکو و همه گل های مهم اش برای تیم ملی را از یاد برده باشیم، حتی اگر باورمان شده باشد که همه مسائل پیرامون تیم ملی حاصل تصمیم او بوده است، باز هم به سبب شبِ درخشان بازی با شیلی، باید مراقب آقای کاپیتان باشیم. او، سال های زیادی را توی خط هافبک تیم ملی سپری کرده و کاش، به سبک بسیازی از ستاره های قدیمی تر، در یک روایت سرشار از دلخوری از تیم ملی جدا نشود.

     
آی اسپورت
2015-03-27 13:34:28
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر