فهرست
حرفهای عجیب شاه حسینی/ سر پرونده دایی می خواستند دخترم را بکشند/ به من پیشنهاد دکترای افتخاری شد/
حرفهای عجیب شاه حسینی/ سر پرونده دایی می خواستند دخترم را بکشند/ به من پیشنهاد دکترای افتخاری شد/

حرفهای عجیب شاه حسینی/ سر پرونده دایی می خواستند دخترم را بکشند/ به من پیشنهاد دکترای افتخاری شد/

آی اسپورت- رئیس سابق کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران با اظهار نظر جدیدش، هم خودش را تبدیل به چهره  روز فوتبال ایران کرده هم سوژه خوبی برای خبرنگاران ورزشی درست کرده است. شاه حسینی در برنامه رادیویی یک فنجان چای داغ حرفهایی زده است که قطعا واکنش علی دایی را در پی خواهد داشت. این صحبتها را به نقل از خبرگزاری فارس بخوانید:

وی در ادامه در مورد رای محرومیت علی دایی از حضور در 4 جلسه همراهی سایپا بعد از درگیری با شیث رضایی و اینکه اولین فردی بود که علی دایی را محروم کرد، خاطرنشان کرد: همیشه در طول زندگی خود اعتقاد داشتم، به حکم قانون در مقابل قانون و مجری قانون، هیچکس مصون نیست. از لحاظ مقام اجرایی رئیس جمهور شخص اول است برای او هم قانون‌گذار شرایط را بررسی کرده است. آن زمان واقعا تعجب کردم به عنوان یک قاضی باتجربه چه نامه‌هایی از جاهای مختلف به دست ما رسید.

 http://www.donya-e-eqtesad.com/upload/iblock/291/2915bbed466a33c8a04b3a4b8154a628.jpg

شاه‌حسینی تأکید کرد: یک روز یک نماینده بعد از جلسه رسمی به فدراسیون آمد. با تعجب به او گفتم مگر چه شده است؟ در تلویزیون گفتم یک اتفاق افتاده است و به عنوان قاضی در حال بررسی هستیم چرا این اندازه حمله می‌شود. هر کس در هر رشته مقامش بالاتر رفت مسئولیت او هم بیشتر است. اگر حرکت او پسندیده باشد انعاکس آن بیشتر است و برعکس این مسئله هم وجود دارد. من آن موقع رای را صادر کردم و 48 ساعت زندگی عادی ما را مختل کردند. اسم دختر دبیرستانی ما را هم درآوردند. تلفن‌های بی‌صاحب هم آن موقع زیاد بود. تماس می‌گرفتند و می گفتند دختر شما را می‌دزدیم خود تو را هم طوری می‌کشیم که انگار عادی از دنیا رفتید. می‌گفتم یعنی هزینه اجرای قانون و انصاف برای همه تا این اندازه است؟ می‌گفتم اگر من ترسو بودم قاضی نمی‌شدم.

 

وی افزود: پرونده سرباز احمدی خیلی حاشیه داشته اما به قرآن قسم می خورم که به قلم من کسی نتوانست جهت بدهد اگر اشتباه کردم منشاء آن تصمیم خودم هستم و اگر مصداقی پیدا شد همه بگویند. اولین نفر بودم که دایی را محروم کردم. زندگی علی دایی را به دو قسمت تقسیم کردم. او در بازیکنی فردی بزرگ و پر افتخار است که همه به او افتخار می کنند اما در دوران مربیگری او و مشاورانی که داشت حرف زیادی دارم. یکبار این مسئله را به او محترمانه گفتم. اگر قاضی که در مسند فوتبال است قانون را عادلانه برای همه یکسان اجرا کند مطمئن باشید اول خدا او را کمک می کند و دوم اینکه در کشور ما در آن سمت ماندگاری زیادی ندارد.

 

شاه حسینی در مورد پرونده سرباز احمدی و اینکه از سپاهان 5 امتیاز کسر شد و آیا تا به حال کسی به او پیشنهاد رشوه داده است، خاطرنشان کرد: خدا گواه است که اصلا به من پیشنهاد رشوه نشد. به من پیشنهاد ارائه مدرک دکتری دادند. یک نامه نوشتند و به صورت دستی به من دادند. نوشته بود جناب دکتر فلان و توصیه کسی را کردند. من زیر نامه نوشتم ملاحظه شود، بایگانی شود. همان فرد به من گفت آیا نامه را کامل دیدید. گفتم بله دیدم و کاملا فهمیدم، به او گفتم الان هم دکتر هستم. از لحاظ مالی ابدا به ما پیشنهاد نشد.

 

وی در ادامه در مورد اینکه آیا در خانواده کسی به او بابت رای‌ها اعتراض می کرد، خاطرنشان کرد: دختران من فوتبالی نیستند. برادران من فوتبالی هستند و در این مورد با من بحث می کردند. این مسئله روی علاقه آنها بود می گفتند سر تیم ما را بریدی و من می گفتم سر همه را بریدم. برادر بزرگ من می‌گفت از این پست خارج شوم. او می گفت در این پس حقوق نمی‌گیری برای چه این کار را ادامه می‌دهی اما من به خاطر عشق و علاقه ام این کار را می کردم.

 

وی در مورد اینکه آیا در فضای قضات و دوستان کاری در مورد رای‌ها صحبت می‌شد و روی کار او تاثیر می‌گذاشت، گفت: نکته جالبی را بیان کردید. در پرونده عادی که کسی کاری با من نداشت. اگر به تیم بی کسی رای می دادیم کسی کاری نداشت اما در پرونده دانه درشت ها از همه ابزار استفاده می کردند. از موقعیت سیاسی استفاده می کردند و علیه من به قوه قضاییه و جاهای دیگر نامه می نوشتند. در یک جلسه سران قوه قضاییه در دوره آیت الله شاهرودی جلسه‌ای که بسیار مهم و تصمیم‌ساز بود برگزار شد. خدا رحمت کند، با آیت‌الله مروی صحبت کردم و او گفت گزارشی در مورد من ارائه شده و به کمیسیون نقل و انتقال قضات بیا تا با تو صحبت کنیم. من گفتم همین الان می آیم می‌دانستم این جریان دنبال آوردن فرد دیگری است. خیلی هزینه شده بود که این اتفاق بیافتد.

 

وی در مورد اینکه در سال 89 یکی از مدیران وقت فدراسیون فوتبال مصاحبه‌ای کرد و با توجه به مخالفت شما با منشور اخلاقی گفته بود مخالفان منشور اخلاقی ما توده‌ای هستند، گفت: واقعا می خواستم او را تعقیب کنم. سردمدار منشور اخلاقی با استدلال قانونی به خاطر تعارض آن با قوانین بودم. می بینید این موضوع تاثیری نداشت و اکنون آن مواد در حال خاک خوردن در کمدها است. این مواد به نوع لباس پوشیدن افراد هم کار داشت و در حریم قشر خبرنگار وارد می‌شد. می گفتند اگر بخواهیم خبرنگار را به ورزشگاه راه نمی‌دهیم که من می‌گفتم بزرگ‌تر از آنها هم نمی تواند این کار را کند. من با قوانین و ارائه آنها مخالفتم را ارائه کردم. این مسئله اصلا در اساسنامه نبود. آن آقا این مصاحبه را انجام داد و حتی آماده تعقیب او بودیم. او زنده هست و از من عذرخواهی کرد و گفت منظورش با من نبوده است و بعد از آن مصاحبه ای هم انجام داد. البته او در مورد دیگران هم نباید این حرف را بزند چون در این مرجع نباید ورود کند.

 

 

وی در مورد اینکه با صراحت اصطلاح یقه سفیدها را اعلام کرد،‌ عنوان کرد: دو نفر در ایران بحث یقه سفیدها را مطرح کردند. یکی آقای سراج که در پرونده مفاسد اقتصادی فعالیت می کرد از این اصطلاح استفاده کرد و دیگری من بودم که این موضوع را گفتم و من هم در فوتبال این را گفتم. یقه سفیدها افرادی هستند که با توجه به رانت و دامنه نفوذ با صاحب‌منسبان دولتی عرصه را بر مجریان قانون تنگ می کنند. این افراد در فدراسیون فوتبال هم هستند. بنده منشا مفاسدی را که مطرح شده اگر کسی بخواهد واقعا بررسی و برخورد کند اعلام می‌کنم.

 

وی در پاسخ به این سوال که  آیا کفاشیان هم تخلف می‌کند، خاطرنشان کرد: بنده از کسی اسم نمی برم اما کفاشیان را مقصر اصلی مصائب فوتبال می‌دانم.

 

شاه‌حسینی در مورد اینکه آیا این فساد در فدراسیون فوتبال است، گفت: با احترام به قاطبه اهالی فدراسیون فوتبال که زحمت زیادی می‌کشند عده‌ خاصی مشکل دارند. کل یقه سفیدهای فوتبال ما 14 نفر هستند.

 

 

     
آی اسپورت
2014-02-23 12:04:17
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر