فهرست

هاجسون: افسانه کین واقعی شد/ نمی‌خواهیم او را خراب کنیم

آی‌اسپورت: پیروزی صفر-4 انگلیس برابر لیتوانی که پنجمین برد متوالی «سه‌شیر» در مرحله مقدماتی یورو 2016 بود، یک نکته برجسته و البته قابل توجه داشت. هری کین، مهاجم تاتنهام که بسیاری او را پدیده این فصل لیگ برتر می دانند، در نخستین بازی ملی خود بعد از تنها 79 ثانیه نخستین گل ملی‌اش را نیز به ثبت رساند. این سومین گل سریع یک تازه‌وارد در تیم ملی انگلیس بود. بیل نیکلسون در سال 1951 تنها بعد از گذشتن 19 ثانیه از نخستین بازی‌ ملی‌اش دروازه پرتغال را باز کرد و جان کاک در سال 1919 بعد از 30 ثانیه به ایرلند گل زد.
روی هاجسون لب به تمجید از کین گشود:«کار او فوق‌العاده بود. ما برایش خیلی خوشحالیم. مثل یک افسانه است اما وقتی افسانه‌ها شکل واقعیت می گیرند، خیلی جالب می شوند و برای هری این اتفاق افتاد. او در نخستین بازی ملی‌اش گل باارزشی زد و در واقع نمی‌توانست بهتر از این باشد. فشار و تمرکز زیادی روی او بود اما خودش را به تیر دو رساند و با پاس جادویی استرلینگ گل زد. امیدواریم این تنها آغاز یک دوران عالی برای او در تیم ملی باشد.»
مربی تیم ملی انگلیس در پاسخ به این سوال که آیا گلزنی او فشار را از رویش کم می‌کند‌، گفت:«فکر می کنم خودش به خودش فشار بیاورد چون یک فوتبالیست حرفه‌ای است. به نظر من او از آنهایی نیست که زیر فشار خم شود اما باید بپذیرد که از این به بعد بیش از پیش زیر ذره‌بین رسانه‌ها خواهد بود هرچند در تاتنهام مربی خوبی مثل موریسیو پوچتینو دارد و اینجا هم با ما است. ما اطمینان نمی‌دهیم که او را بزرگ نمی کنیم که ویرانش کنیم بلکه می خواهیم بخش مهمی از آینده ما باشد»
کین شاید مطمئن باشد که در بازی دوستانه با ایتالیا می تواند نخستین حضورش در ترکیب اصلی انگلیس را تجربه کند اما هاجسون گفت:«باید بررسی کنیم. البته هرچه بازیکن از دست بدهیم شانس او بیشتر می شود. احتمالا ولبک بازی نمی کند، دانیل استوریج و استرلینگ هم همینطور. بنابراین مهاجمان زیادی ندارم که از کلاهم در بیاورم. اما باید ببینیم چه می شود.»
وین رونی نخستین گل این بازی را زد تا تعداد گل‌های ملی‌اش به 47 برسد. دنی ولبک و رحیم استرلینگ هم دو گل دیگر انگلیس را به ثمر رساندند.
     
آی اسپورت
2015-03-28 08:44:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر