فهرست
سرمربی مشخص نیست؛ آبی‌ها تمدید نمی‌کنند!
سرمربی مشخص نیست؛ آبی‌ها تمدید نمی‌کنند!

سرمربی مشخص نیست؛ آبی‌ها تمدید نمی‌کنند!

آی اسپورت – احمد سعادتمند که این روزها در فکر بازگرداندن استراماچونی به استقلال است و حتی گفته می‌شود مذاکراتی با دونادونی نیز داشته هنوز نتوانسته قرارداد بازیکنانی که با استقلال قرارداد ندارند را تمدید کند. یکی از بزرگترین دلایلی که سبب شده سعادتمند فقط موفق به تمدید قرارداد داریوش شجاعیان شود، وضعیت مبهم سرمربیگری این تیم است.

طی روزهای گذشته نیز اوضاع مربیگری استقلال برای فصل بعد با اظهاراتی که مدیرعامل باشگاه استقلال داشته پیچیده تر شده و مشخص است که اگر همین تیم مدیریتی در باشگاه استقلال فعالیت کند، فرهاد مجیدی جایی روی نیمکت این تیم نخواهد داشت. در این میان برخی بازیکنان نیز که به ماندن تمایل دارند دست نگه داشته‌اند تا تکلیف مربی فصل بعد مشخص شود و حتی به باشگاه نیز پیغام داده‌اند که تا وقتی وضعیت مربی فصل بعد روشن نشود، اقدامی در راستای تمدید قرارداد خود انجام نخواهند داد.

البته برخی بازیکنان نیز هستند که احتمال جدایی‌شان درهر شرایطی وجود دارد و وابسته به نام مربی فصل بعد نیست. علی کریمی صحبت‌هایی با تیم‌های قطری انجام داده و با توجه به سوابقی که در فوتبال اروپا دارد و در لیگ بیستم نیز به واقع یکی از بهترین‌های استقلال بود، جدایی‌اش چندان دور از ذهن نیست. در کنار او جدایی شیخ دیاباته هم از استقلال محتمل است اما تفاوت این بازیکن با دیگران این است که اگر بخواهد از استقلال جدا شود، باید مبلغ هنگفتی را به عنوان حق انتقال به باشگاه استقلال بپردازد. در واقع جدایی کریمی و دیاباته در شرایطی ممکن است استقلال را تحت تأثیر قرار دهد که شاید حتی حضور استراماچونی هم نتواند به ماندن آنها کمکی کند!

 در عین حال بازیکنانی همچون چشمی، اسماعیلی و باقری نیز با استقلال قرارداد ندارند که این بازیکنان هم انتظار می‌کشند تا تکلیف مربیگری تیم‌شان برای لیگ بیستم مشخص شود تا پیامد آن تصمیم نهایی را برای حضور در استقلال بگیرند. در این میان باید به احتمال جدایی مهدی قایدی نیز توجه ویژه‌ای داشت. قایدی نیزبا وجود اینکه 2 سال دیگر از قراردادش با استقلال باقی مانده، با پیشنهادهایی از تیم‌های خارجی مواجه است که انتقال اوهم برای استقلال پر سود خواهد بود اما بدون شک اگر سعادتمند و دیگر مسئولان باشگاه استقلال عزم خود را برای بازگرداندن استراماچونی جزم کرده باشند و اقدامات اخیر آنها نمایشی نباشد احتمالاً باید شاهد حضور این بازیکنان در استقلال لیگ بیستم باشیم و بعید است که استراماچونی به سعادتمند وعده بازگشت بدهد و گارانتی لازم را برای تمدید و حفظ ستاره‌ها نگیرد.

با این احتمالات اما چنانچه سعادتمند به ایتالیا نمی‌رفت و تکلیف نیمکت استقلال برای فصل بعد روشن بود، می‌شد با اطمینان بیشتری درباره تداوم حضور برخی بازیکنان در استقلال صحبت کرد اما اکنون نه مشخص است که استراماچونی به طور قطع به ایران می‌آید نه اینکه مجیدی حاضر می‌شود با اتفاقاتی که در روزهای اخیر رخ داده با مدیریت کنونی استقلال کار کند. حضور دیگر گزینه‌های داخلی نیز با حواشی زیادی در استقلال مواجه خواهد بود بخصوص اینکه اگر قرارباشد قلعه‌نویی روی نیمکت استقلال بنشیند و سکان هدایت آبی‌ها را برای فصل بعد در دست بگیرد. به هرحال این روزها همه نگاه‌ها به نیمکت مربیگری استقلال است و روشن نیست که چه کسی سکان هدایت آبی‌ها را در دست خواهد گرفت و همین ابهام بزرگ است که موجب عقب‌نشینی برخی بازیکنان برای تمدید قراردادهای خود شده است.

احتمالاً بعد از فینال جام حذفی برخی بازیکنان باید تکلیف خود را با باشگاه روشن کنند و اگر پیشنهادی دارند باشگاه را در جریان قرار دهند تا برای بودن‌شان امید واهی داده نشود.

 

ایران ورزشی 

۴    
آی اسپورت
2020-09-01 23:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر